NERETVA DOBILA I DRUGI DERBI

Nakon Junaka, Neretva savladala i Uraniu

NK Neretva

Nogometaši Neretve su u 14. kolu prvenstva 3. HNL Jug, ostvarili vrijednu i s 3:1 izraženu pobjedu u susretu s odličnom momčadi Uranie iz Baške Vode. Počelo je svečanošću darivanja Dragana Brečića koji je odigrao 500 utakmica za najdraži klub, Neretvu. Prigodne poklone uručio mu je član Uprave Neretve Nikša Galov.

NK Neretva, Dragan Brečić

Dogodilo se ono što je trener Goran Galov i najavljivao, a odnosilo se na udare prema vratima Uranie u prvih pola sata igre.

Igrala se druga minuta utakmice kada je Medić pronašao Šimu Erjauca koji je hitro utrčao prema vratima Uranie i sjajnim udarcem doveo svoju momčad do vodstva od 1:0.

Samo dvije minute kasnije slijedi novi šok za goste, i novi pogodak za Neretvu.

Juričić je u 4. minuti lijepo pronašao Sršena koji je uputio snažan udarac kojega je vratar gostiju Jurić ukrotio i odbio loptu, ali samo do Erjauca koji je po drugi put pogodio mrežu vratara Uranie.

Baškovođani se nisu predavali, pokušavali su igrom na sredini terena ostvariti jači posjed lopte i iz kontranapada umanjiti rezultatski minus. To je uspjelo Cvitanoviću u 12. minuti, nakon dobro pripremljenog napada i još ljepšeg pogotka Cvitanovića, za 2:1.

Gosti su u 16. minuti pogodili vratnicu Neretvina gola, a onda je uslijedila vrlo borbena igra na sredini terena. U 38. minuti Juričić je mogao pogoditi, ali nije. Šteta.

Do kraja prvog dijela više nije bilo izrazitih prigoda, ali je igra bila više nego dinamična.

Jednako tako igralo se i u nastavku, Urania je jurišala i dokazivala da njezin plasman nije slučajan, no pravih prigoda nije bilo. Prvu pravu propustio je realizirat Juričić u 60. minuti, kada je njegov udarac obranio Jurić. Učestale su i pogreške s obje strane, ali je uvećan broj prigoda. Sršen je u 70. minuti imao prigodu, ali nije uspio. Erjauc je dvije minute kasnije na dodavanje Juričića zakasnio i s dva metra nije uspio ugurati loptu u mrežu. U jednom pokušaju Uranie istaknuo se vratar Neretve Mulać u 77. minuti, a onda u 84. minuti Neretva slavi pobjedu. Raguž je iz slobodnog udarca prevario vratara gostiju Jurića, pa je lopta završila u mreži za konačnih 3:1.

Treba reći da je Neretva od 76. minute igrala bez Medića koji je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren, iako je do tada bio jedan od najboljih igrača svoje momčadi. Crveni karton dobio je i Frane Jerković u sudačkoj nadoknadi vremena. On je u trenutku kad je igrač Uranie Dino Tomas nasrnuo na igrača Neretve Kožula, utrčao u teren, i tako zaslužio isključenje, kao i Tomas.

NK Neretva – NK Urania 3:1 (2:1)

Igralište Neretve. Gledatelja: 300. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Strijelci: 1:0 Erjauc (2), 2:0 Erjauc (4), 2:1 Cvitanović (12), 3:1 Raguž (84).

Neretva: Mulać, Juričić, Kožul, Kuran, Crnčević, Glibo, A. Batinović, Marić (od 80. D. Batinović), Erjauc (od 78. Raguž), Sršen (od 86. Brečić), Medić. Trener: Goran Galov.

IZJAVE

Dražen Glibo:

– Iznimno smo zadovoljni s nova tri boda što nam je u ovoj utakmici i bio cilj.Imali smo dominaciju i postigli smo golove u pravo vrijeme u igri s odličnom ekipom Uranie. Nadam se da ćemo slaviti i u zadnjem kolu u Klisu s Uskokom, – rekao je izvrsni igrač Neretve koji još ne zna hoće li i ostati u sadašnjem klubu.

Vencel Kožul:

– Hvala našim navijačima na podršci a mojim suigračima na pobjedi za koju smo se zalagali i u konačnici smo je i ostvarili. Ostvarili smo sve što je uprava planirala i zbog toga smo svi zadovoljni, rekao je Kožul.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS