PRVI DOMAĆI BODOVI

Nakon bolje igre Neretva pobijedila HV Posedarje

Zahvaljujući najboljem igraču utakmice, kapetanu Domagoju Kuranu Neretva je sasvim zasluženo upisala drugu prvenstvenu pobjedu, ovom prigodom na svom terenu u susretu s Hrvatskim vitezom Posedarje.

On je nakon slobodnog udarca u 77. minuti bio na pravom mjestu te je postigao treći, pokazalo se, odlučujući i bodova vrijedan pogodak.

Inače, gosti su prvi pogodili, a strijelac je bio vrlo dobri i pokretljivi Smokrović. Neretvinu premoć i smišljenu napadačku akciju u 20. minuti zaključio je svojim prvim pogotkom junak utakmice, Domagoj Kuran, koji je postigao poravnanje za 1:1 .

Međutim, napadač gostiju Jurić bio je u jednom napadu svoje momčadi vrlo precizan te je doveo svoje do prednosti, 1:2 !

No, tada odlučni Medak pokazuje svoje znanje i u 43. minuti pogađa za 2:2.

U nastavku su i jedni i drugi nastojali postići još koji pogodak, ali je Neretva imala više od igre. Trud njezin igrača isplatio se, a kako smo već napisali Kuran je svojim suigračima omogućio potpuno zadovoljstvo, treći pogodak za pobjedu 3:2. Neretva je tako u pet utakmica ostvarila dvije pobjede i trenutačno raspolaže sa 6 bodova. Naznaka je to da se krizno razdoblje, nadamo se, bliži kraju te da će Metkovci u nastavku i dalje igrati pravi nogomet i osvajati bodove.

Ostali rezultati:  Hrvace-Urania 2:0, OSK-GOŠK Dubrovnik 4:3, Split-Uskok 4:0, Kamen-BŠK Zmaj 2:3, Jadran LP-Vodice 3:0, Zmaj (M)-Sloga 2:0, Zagora-Primorac 1:0. Slobodan je bio Neretvanac.

3. HNL JUG

Bolja Neretva izgubila u Dubrovniku, u Opuzenu Neretvanac i Jadran LP bez golova

Arhivska fotografija

Nogometaši Neretve imali su inicijativu tijekom većeg dijela utakmice s GOŠK Dubrovnikom u Dubrovniku, posebice u drugom dijelu, ali su, nažalost, ostavili bodove.

GOŠK je slavio s 2:0 (1:0), pogocima Topuzovića u 30. minuti i Cicijelja u sudačkoj nadoknadi.
Metkovci nisu iskoristili desetak svojih prigoda, a od toga broja vratar Dubrovčana Dalibor Kristić zaustavio je četiri udarca napadača Neretve.

U drugom dijelu na terenu je apsolutni gospodara bila Neretva, no lopta nije htjela u gol. Prema prikazanoj igri gosti su zaslužili najmanje jedan bod. Trenutačno su na 14. mjestu s 13 bodova, a u subotu im u goste stiže Urania.