JURA SHOP – AKCIJA Vikend

PRVI DOMAĆI BODOVI

Nakon bolje igre Neretva pobijedila HV Posedarje

Zahvaljujući najboljem igraču utakmice, kapetanu Domagoju Kuranu Neretva je sasvim zasluženo upisala drugu prvenstvenu pobjedu, ovom prigodom na svom terenu u susretu s Hrvatskim vitezom Posedarje.

On je nakon slobodnog udarca u 77. minuti bio na pravom mjestu te je postigao treći, pokazalo se, odlučujući i bodova vrijedan pogodak.

Inače, gosti su prvi pogodili, a strijelac je bio vrlo dobri i pokretljivi Smokrović. Neretvinu premoć i smišljenu napadačku akciju u 20. minuti zaključio je svojim prvim pogotkom junak utakmice, Domagoj Kuran, koji je postigao poravnanje za 1:1 .

Međutim, napadač gostiju Jurić bio je u jednom napadu svoje momčadi vrlo precizan te je doveo svoje do prednosti, 1:2 !

No, tada odlučni Medak pokazuje svoje znanje i u 43. minuti pogađa za 2:2.

U nastavku su i jedni i drugi nastojali postići još koji pogodak, ali je Neretva imala više od igre. Trud njezin igrača isplatio se, a kako smo već napisali Kuran je svojim suigračima omogućio potpuno zadovoljstvo, treći pogodak za pobjedu 3:2. Neretva je tako u pet utakmica ostvarila dvije pobjede i trenutačno raspolaže sa 6 bodova. Naznaka je to da se krizno razdoblje, nadamo se, bliži kraju te da će Metkovci u nastavku i dalje igrati pravi nogomet i osvajati bodove.

Ostali rezultati:  Hrvace-Urania 2:0, OSK-GOŠK Dubrovnik 4:3, Split-Uskok 4:0, Kamen-BŠK Zmaj 2:3, Jadran LP-Vodice 3:0, Zmaj (M)-Sloga 2:0, Zagora-Primorac 1:0. Slobodan je bio Neretvanac.

OČEKIVANI NASTAVAK PRVENSTVA ZA 4 TJEDNA

RK Metković Mehanika: još je dugo do nastavka prvenstva

Rukometaši Metković Mehanike marljivo vježbaju u svojoj dvorani i pripremaju se za nastavak prvenstva. Od prekida natjecanja zbog epidemije korona virusa prošla se tek dva tjedna, a do najavljenog ili mogućeg nastavka ostala su još četiri tjedna odnosno pet prvenstvenih utakmica.

Posve je jasno da ni trenerima ni igračima nije nimalo lako tempirati pripreme s obzirom na to da se radi o duljem prekidu, ali iz te kože ne može se, pa svi, kako doznajemo uredno obavljaju svoje zadaće.

U momčadi nema nikakvih promjena, svi igrači rade, vježbaju i nastoje zadržati kontinuitet u svim aktivnostima.

I naši rukometaši, uostalom kao i mnogi drugi, unatoč nemogućnosti igranja dokazuju da vole sport kojim se bave i klub čije boje brane, a sve u nadi da će opaki virus nestati s lica zemlje.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl6 Bakin kruh 300×250