MALIŠIĆ Full Banner 1200px

PRVI DOMAĆI BODOVI

Nakon bolje igre Neretva pobijedila HV Posedarje

Zahvaljujući najboljem igraču utakmice, kapetanu Domagoju Kuranu Neretva je sasvim zasluženo upisala drugu prvenstvenu pobjedu, ovom prigodom na svom terenu u susretu s Hrvatskim vitezom Posedarje.

On je nakon slobodnog udarca u 77. minuti bio na pravom mjestu te je postigao treći, pokazalo se, odlučujući i bodova vrijedan pogodak.

Inače, gosti su prvi pogodili, a strijelac je bio vrlo dobri i pokretljivi Smokrović. Neretvinu premoć i smišljenu napadačku akciju u 20. minuti zaključio je svojim prvim pogotkom junak utakmice, Domagoj Kuran, koji je postigao poravnanje za 1:1 .

Međutim, napadač gostiju Jurić bio je u jednom napadu svoje momčadi vrlo precizan te je doveo svoje do prednosti, 1:2 !

No, tada odlučni Medak pokazuje svoje znanje i u 43. minuti pogađa za 2:2.

U nastavku su i jedni i drugi nastojali postići još koji pogodak, ali je Neretva imala više od igre. Trud njezin igrača isplatio se, a kako smo već napisali Kuran je svojim suigračima omogućio potpuno zadovoljstvo, treći pogodak za pobjedu 3:2. Neretva je tako u pet utakmica ostvarila dvije pobjede i trenutačno raspolaže sa 6 bodova. Naznaka je to da se krizno razdoblje, nadamo se, bliži kraju te da će Metkovci u nastavku i dalje igrati pravi nogomet i osvajati bodove.

Ostali rezultati:  Hrvace-Urania 2:0, OSK-GOŠK Dubrovnik 4:3, Split-Uskok 4:0, Kamen-BŠK Zmaj 2:3, Jadran LP-Vodice 3:0, Zmaj (M)-Sloga 2:0, Zagora-Primorac 1:0. Slobodan je bio Neretvanac.

PORAZ RUKOMETAŠA

Hrvatska izgubila vrlo važnu utakmicu s Crnom Gorom

U najavi sam napisao da Hrvatska može pobijediti Crnu Goru, ali nije bilo tako.

Naši su poraženi, 32:26, uz napomenu da se gotovo ni u jednom trenutku nismo mogli ravnopravno nositi s reprezentacijom susjedne države koja do sada na velikim natjecanjima nije zabilježila rezultate niti približne onima kakve je postizala Hrvatska.

Sama igra naših bila je doista slaba, kako u obrani tako i u napadima u kojima su naši završavali akcije nakon deset ili dvadeset sekundi i pri tomu griješili.

Na poluvremenu se već nazirala stvaranost jer su Crnogorci imali plus 6.

Vratar Crne Gore Nebojša Simić sa svojih 14 obrana bio je najbolji pojedinac utakmice, a po sedam postigli su Branko i Miloš Vujović. Naš Ivan Čupić gađao je 7/8, a Cindrić je dodao svojih pet golova.

Naši vratari, Pešić i Alilović nisu bili na razini, iako su upisali po nekoliko obrana. Da bismo stekli kakve takve izglede za dalje, moramo pobijediti Dansku, Island i Nizozemsku!

Je li to moguće ? Osobno mislim da jest jer je hrvatska reprezentacija u starijoj i novijoj povijesti znala izići iz kriznih stanja kako na utakmicama tako i na ljestvicama skupina. Da će biti teško u to ne treba sumnjati, ali nada postoji.

Naš sastav na EP određivali su liječnici i PCR testovi. Možda se sreća i nama osmjehne pa da izbornik Horvat može konačno složiti i obranu i napad.

Pekarstvo Metkovka – Slatki blagdani Banner 300×250