JURA SHOP – AKCIJA Vikend

NERETVA KONAČNO PROIGRALA

Na krilima Raguža i Jerkovića Neretva do prva tri boda

NK Neretva, Iza Vage

Nogometaši Neretve u trećem kolu HNL Jug izborili su pobjedu nakon kvalitetnije i daleko bolje igre u odnosu na goste iz Blata. Od samoga početka domaći sastav držao je sve konce igre u svojim nogama, a vratar Mulać nije imao potrebu za intervencijama. Ipak, do pogotka je trebalo čekati 24 minute. Tada je ubačenu loptu prisebno dočekao Raguž koji se zatim okrenuo i s četiri metra pogodio mrežu gostiju za 1:0. Uslijedila je igra uglavnom na sredini terena, gosti su se branili a Neretva griješila. No u 44. minuti Raguž je lijepo pronašao Jerkovića koji je na sebi svojstven način poslao loptu na pravo mjesto, za 2:0.

Neretva je i u nastavku krenula prema vratima gostiju, pa se nije dugo čekalo na treći pogodak.

Marić je u 50. minutu pronašao Raguža, a on je iz blizine matirao vratara Zmaja, za 3:0.

Potom su gosti imali prigode iz tri slobodna udarca, ali dva ukrotio Mulać.

NK Neretva, vratar Emir Mulać

Kako je vrijeme odmicalo, igra je gubila na intenzitetu, a pred sami kraj gosti su zaredali jalovim napadima. Posljednju priliku za Neretvu imao je Raguž u 86. minuti, ali je vratar Zmaja odlično intervenirao.

Bez sumnje, pobjeda Neretvi puno znači pa se i u nastavku očekuju dobre igre i nove pobjede.

Emir Mulać vtarar Neretve: – Jasno da smo presretni ovom pobjedom koja nam vraća samopouzdanje i donosi novu motivaciju. Igrali smo poletno i gosti nisu ništa mogli.

Sastavi

NK Neretva: Mulać, Babić, Kožul (od 46. Crnov), Kuran, Glibo, Marić, Ajkunić (od 60. Juričić), Medić, Jerković, Sršen (od 65. Crnčević). Trener: Goran Galov.

NK Zmaj (Blato): Markulčin (od 77. Kapor), Jašarević (od 46. Tarle), Čubel, Sardelić, Vrkić, Škarić (od 75. Andrijić), Uvodić, Mušić, Šešlija, Cetinić, Didović. Trener: Ivo Šeparović.

Gledatelja 250. Sudac: Mario Soldić.

NK Neretva – NK Zmaj Blato 3:0 (2:0)
Strijelci : 1:0 Raguž (24), 2:0 Jerković (44), 3:0 Raguž (50).

Igrač utakmice: Eduard Raguž.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS