Hotel PRESIDENT 1200×200

METKOVIĆ SLAVIO PROTIV JADRANA 1929

Minimalna, ali dragocjena pobjeda ONK Metković

Nogometaši Metkovića nastavljaju s dobrim igrama i rezultatima u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. U nedjelju su na svom terenu s 1:0 bili bolji od Jadrana 1929 iz Smokvice, te su upisali nova tri boda i zadržali prvo mjesto na ljestvici s 13 bodova.

Metković je tijekom susreta bio u cijelosti nadmoćniji takmac s masu prigoda od kojih je samo jedna iskorištena i to u nastavku, u 47.minuti. Roko Brečić na vrijeme je uočio slobodnog Marina Tomasa, a iskusni domaći igrač nije oklijevao već je sa 16 metara snažno zahvatio loptu . Pogodio je okvira vrata ,nakon čega se lopta odbila i završila na pravom mjestu.

Mora se reći da gosti nisu imali niti jednu ozbiljniju priliku za pogodak a to što Metković nisu napustili s više pogodaka u mreži mogu zahvaliti isključivo nepreciznosti metkovskih napadača.

-Pobjedi se ne gleda u zube, važna su nam tri boda i ostanak na prvom mjestu. Goste smo u potpunosti nadigrali, ali smo i promašivali izgledne prilike. Naši su se igrači trudili i uspjeli smo u našim nakanama što i jest  najvažnije-rekao je na kraju utakmice trener ONK Metković Tomislav Plećaš.

Rukometašice Metkovića kod kuće igraju sa Zadrom

Rukometašice Metkovića u drugoligaškom stupnju natjecanja do sada su odigrale šest utakmice i prikupile četiri boda te se nalaze na šestom na ljestvici. Zbog poznatih (epidemioloških ) okolnosti morale su biti odgođene čak tri utakmice, sa Zadrom, Sinjom, i Orkanom.

U subotu, 4.prosinca s početkom u 16 sati Metkovke će na svom parketu ugostiti  ŽRK Zadar, ekipu koja ima samo dva boda. No bez obzira na skromnu bodovnu zalihu Zadranki,  igračice ŽRK Metković moraju igrati kako najbolje mogu i znaju. Inače, pokazale su da znaju i da mogu i da svom klubu žele donositi nove uspjehe. Kako stoji u službenom rasporedu, već sutra, dakle 5.12. Metkovke bio trebale otputovati u Sinj i odraditi utakmici iz 6.kola, a onda 12.prosinca trebale bi otputovati u Dugi Rat i odigrati utakmicu iz 4.kola s Orkanom.

Zaista, pred našim rukometašicama dosta je teško razdoblje, nadamo se i uspješno.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250