1. RUKOMETNA LIGA

Metkovskim rukometašima izmaknula pobjeda

Objavljeno 15. listopada 2018. u kategorijama: News, Rukomet, Sport.

RK Metković Mehanika

Metković Mehanika izgleda ne može bez dramatike pri koncu utakmice, a sve je počelo obećavajuće. Na otvaranju bilježimo dvije obrane Darijana Boškovića, prvi pogodak Bezera i vodstvo domaćih od 3:1 u devetoj minuti susreta. Tada su Solinjani postigli svoj prvi pogodak i to sa sedam metara. U 15.minuti bilo je soldinih 8:4, a onda se počela topiti prednost Metkovića da bi u 23.minuti Solin poravnao na 10:10. U tom razdoblju vidjeli smo nekoliko vitalnih pogrešaka domaćih igrača, ali su na odmor ipak otišli s dva pogotka prednosti.

Bilo je dobro i na početku drugog dijela kada je Obšivač svojim pogotkom povećava na 14:11, ali opet slijedi neobjašnjiv pad i poravnanje na 15:15. Gosti prvi put u 36.minuti imaju pogodak prednosti (15:16), a 12 minuta prije kraja semafor je pokazivao 22:18 !

Sedam minuta prije kraja Metković Mehanika imao je tri pogotka razlike, a u 58. uporni gosti smanjuju na 25:24.

Solinjani su pogađali i iz neizglednih prigoda, domaća obrana olako ih je puštala prema Boškoviću koji je uspijevao zaustaviti niz teških udaraca.I onda u 59.minuti počinje dramska predstava kod rezultata 25:25. Metković je imao napad, Buntić pogađa okvir vrata, Solin ima napad i udarac kojega je Bošković zaustavio. U produženom napadu pri skoku srušen je Jure Smoljo, suci pokazuju na 7 metara. Isti igrač uzima loptu na isteku vremena, a njegov udarac obranio je izvrsni Bošković. Metković je sačuvao jedan bod iako je tijekom utakmice bio bolja momčad, ali i momčad koja je više griješila u odnosu na Solin.

RK Metković Mehanika – RK Solin 25:25 (13:11)

Sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Čačić i Josić (oba Zagreb)

Metković Mehanika: Brečić, Bezer 5, Čupić, Koncul 2, Obšivač 3, Cvitanović 7, M. Jakić, Previšić, Buntić 1, Bošković (10 obrana), Talajić, Kozina 5, Kolovrat 1, Romić, Marević 1, T. Jakić. Trener: Filip Romić.

Najbolji strijelci Solina bili su Pojatina (7), Ćičerić 5, te J. Smoljo i Kaštelančić po 4 pogotka.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS