NOGOMETNI REZULTATI

Metkovski ligaši uspješni na gostovanjima

sport, nogomet, lopta, gol

Iako su svoje utakmice odigrali u gostima, metkovski članovi Prve županijske lige, Neretva i ONK Metković uspješno su apsolvirali teška putovanja.

Neretva u Gabrilima u vrlo kvalitetnoj utakmici ostvarila sigurnu i uvjerljivu 1:4 pobjedu u susretu s visokopozicioniranom Croatiom te je tako još snažnije učvrstila svoje prvo mjesto, a uz to je poboljšala i gol razliku.

Pogocima Ante Sršena i Frane Jerkovića Neretva je otišla na odmor s dva pogotka prednosti (0:2). U nastavku je izvrsni Jerković pogodio još dvaput za 0:4, a zatim je Croatia samo smanjila rezultat za konačnih 1:4.

ONK Metković ostvario je na Lastovu samo 1:1. Metkovci su igrali dopadljivo i bili su premoćniji s više izglednih prilika, ali su za 0:1 pogodili tek u 70. minuti udarcem Roka Brečića s 11 metara. Malo opuštanje opuštanje pred kraj, bolje reći u 87. minuti, koštalo je Metković pobjede. Tada je domaći igrač iz slobodnog udarca dobro naciljao i svojoj momčadi ipak donio bod. Treba reći da u redovima Metkovića nije igralo čak šest standardnih igrača što zbog bolesti što zbog drugih razloga, ali su i unatoč tomu oni koji su igrali pokazali kako se brane boje svoga kluba.

Tijekom tjedna znat će se hoće li biti uslišana žalba ONK Metkovića na odluku o oduzimanju čak pet bodova zbog toga što igrali nisu putovali na utamicu u Gabrile.

Najveće izneđanje ovoga kola dogodilo se u Kominu gdje su favorit Gusar i Žrnovo odigrali neodlučeno 0:0!

Taj rezultat je značajan i za Neretvu koja se polako, ali sigurno oslobađa svojih pratitelja, osim Orebića kojemu će u goste tek u završnom dijelu prvenstvene sezone.

U okviru Premijer lige BiH, Lige za ostanak, GOŠK Gabela i Vitez odigrali su u Gabeli neodlučeno 1:1.