JEDINI CILJ RUKOMETAŠA METKOVIĆA ZOVE SE POBJEDA

Metković Mehanika traži pobjedu u susretu s Hrvatskim Dragovoljcem

Drugo kolo u nastavku prvoligaškog rukometnnog prvenstva sljedećega vikenda donosi niz zanimljivih okršaja, a među njima  je i susret između Metković Mehanike i Hrvatskog Dragovoljca iz Dugog Rata. Prošle jeseni Metkovci su kao gosti pobijedili rezultatom 24:27 (8:14) te se nadaju da će i na svom terenu doći do pobjede i bodova. Trenutačno je Metković na petom mjestu s 14 bodova, a gosti na osmom s 10 bodova. U prošlom kolu Metkovci su poraženi u Crikvenici (29:24), a dragovoljci na svom terenu u susretu s Trgirom.

Trener Metković Mehanike Filip Romić:

– Ne razmišljamo o ničem drugom osim o našoj pobjedi, iako naši gosti nisu bezazlen protivnik. U njihovim redovima ima nekoliko prvoligaških igrača, ali to ne umanjuje naše ambicije i odlučnost da uz punu mobilnost i angažiranost svih igrača upišemo bodove. Pozivam prijatelje rukometa da u subotu u 19 sati dođu u sportsku dvoranu i daju nam navijačku potporu, – rekao je Romić.

Na ljestvici Prve lige vodeći je Dubrovnik, a drugi je Karlovac.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250