1. HRL JUG

Metković Mehanika očekuje pobjedu u Solinu

Rukometaši Metković Mehanike nakon prošlotjedne pobjede u susretu s Hrvatskim Dragovoljcem u Metkoviću od četiri pogotka razlike, tijekom vikenda gostuju u Solinu. Sastaju se s posljednjom momčadi na ljestvici Prve HRL Jug, Solinom koji je do sada sakupio samo 3 boda i vjerojatno će na kraju sezone u niži stupanj natjecanja. S druge strane Metkovci su na petom mjestu s 16 bodova te su u slučaju pobjede u Solinu vrlo blizu četvrtom mjestu.

Pobjedu u Solinu očekuju svi igrači metkovskog prvoligaša, pa i jedan od najboljih vratara lige Darijan Bošković:

– U svakom  slučaju vjerujemo u svoje mogućnosti, vjerujemo jedni drugima i našem treneru i zbog svega toga, ali i naše kvalitete računamo na dva sigurna boda koja će nas učvrstiti u vrhu ljestvice, – rekao je jedan od najboljih vratara koji su branili boje Metkovića.

PRVI PORAZ

Rukometaši Metković Mehanike poraženi u Omišu

Dragovoljac je iskoristio napad i poveo s 1:0, Čutura je izjednačio, a domaći postižu 2:1. Nakon poravnanja (Raguž) na 2:2, Metkovci su stekli prednost od jednog do tri gola razlike, ali su domaći tek pred kraj prvoga dijela došli do 13:12 i za odmor do 14:12. Bez obzira na prednost domaćih na kraju prvoga dijela utakmice, Metkovci su imali više od igre i gotovo stalnu prednost.

U nastavku Džono je smanjio na 14:13, a Kežić isključenje. Igrači Hrvatskog dragovoljca stekli su dva pogotka viška, u 35 minuti Batinović ipak poravnava na 16:16, zatim su domaći opet u prednosti, ali Marić u 38.minuti poravnava na 18:18. U 44.minuti opet je dva razlike za domaćine, a tako je je bilo i u nastavku utakmice u kojoj su igrači Hrvatskog dragovoljca ostvarivali prednost do tri pogotka viška (u 57.minuti). Nakon toga Bezer je smanjio na 27:25, ali je Zebić doveo svoje do tri razlike. Arapović je smanjio na 28:26, zatim na 28:27, ali je Jakelić u posljednjoj minuti postigao gol za konačnih 29:27.

U drugom dijelu, Metković je samo triput poravnao, 15:15, 16:16, i 18:18, a sve ostalo je bilo je u znaku domaće momčadi.

Tako je u već u trećem prvenstvenom kolu prvoligaš iz Metkovića doživio nenadani poraz.

Najviše golova za Metković Mehaniku postigli su Marić 7, Čutura i Bezer po 4, te Arapović i Džono po 3.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250