MINIMALAN PORAZ RUKOMETAŠA

Metković Mehanika izgubila od Hrvatskog Dragovoljca u Dugom Ratu

Momčad Hrvatskog Dragovoljca je u Omišu s 26:25 (14:13) savladala Metković Mehaniku. Očekivalo se da će Metkovci na ušću Cetine ostvariti bolji uspjeh no, ništa od toga.

U dosta izjednačenoj igri domaći su imali češću prednost, ali minimalnu, s naznakom da su gosti u 55. minuti imali pogodak viška. Ipak, do kraja su igrači iz Dugog Rata poravnali i ponovili prednost koju su zadržali do kraja. Metković je imao zadnji napad i prigodu za poravnanje u dobro pripremljenom napadu ali Bartolović iz dosta teške pozicije nije uspio zabiti za jedan bod.

Igrači trenera Romića u presudnim trenucima nisu uspjeli smiriti igru i zadržati mirnoću, napravili su i nekoliko pogrešaka u napadu, a suci su nekoliko puta donosili vrlo dvojbene odluke. Rezultat svega toga bio je minimalan poraz i zalužena pobjeda Hrvatskog Dragovoljca.

Cvitanović s 8 i Bezer sa 6 pogodaka bili su najbolji realizatori u redovima Metković Mehanike.

Hrvatski Dragovoljac – Metković Mehanika 26:25 (14:13)

ŽENSKI NOGOMET

Visok poraz Neretve od Dinama u Zagrebu

Unatoč određenoj dozi optimizma uoči puta u Zagreb na sraz s Dinamom, igračice Neretve nisu uspjele u svojim nakanama da pruže dobru igru ili možda prirede ugodno iznenađenje i osvoje jedan bod.

Za utakmicu spremnih bilo je samo 11 igračica koje su se dobro držale prvo poluvrijeme, ali su ipak u 45. minuti igračice Dinama u Maksimiru povele s 1:0.

U drugom dijelu pravi potop, odmah početkom nastavka Metkovke su primile i drugi pogodak, a onda su domaće poentirale kao na tekućoj traci, i postigle još pet golova za konačnih 7:0.

Imale su Neretvanke dvije do tri prigode, ali je čuvarica Dinamove mreže na vrijeme reagirala.

Osjetio se dakle manjak igračica, u nekim momentima možda i neiskustvo, a i vrućina je učinila svoje.

ŽNK Dinamo – ŽNK Neretva 7:0 (1:0)

Nakon poraza jedino se može čekati utakmica Lepoglava Agram, jer u slučaju da Lepoglava uzme bod Agramu Neretva će nastaviti natjecanje u Ligi za prvaka, a bude li slavio Agram, Neretvi predstoji Liga za ostanak u prvoligaškom društvu.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250