NEOČEKIVAN PORAZ RUKOMETAŠA

Metković Mehanika doživio prvi poraz u prvenstvu, Zadar zasluženo slavio

Metković Mehanika doživio je prvi poraz u prvenstvu, izgleda, zasluženo, Zadar 1954 je slavio s rezultatom 32:28 (16:13).

Iako su iz kluba uoči utakmice poručili da rezultat nije primaran, te da Zadar igra brz rukomet, ovaj poraz ipak se nije trebao dogoditi. Stoji činjenica da je momčad mlada i da nije bilo nekih standardnih igrača, ali nije dobra činjenica da je Metković u nastavku samo jedanput poravnao rezultat.

Nakon početnog vodstva 0:1 (Bezer), potom i 0:2, te 3:4 i 3:5, činilo se da Metković Mehanika neće imati posebno težak zadatak u susretu sa Zadrom 1954.

Sam slijed događanja i vodstvo Metkovaca, ali i njihova dobra igra, obećavali su nešto laganiji put do bodova.

U 16. minuti domaći su prvi put poravnali na 7:7, a trener Romić zatražio je minutu odmora. Do tada je Zadar tri puta poravnao rezultat, a nakon spomenute minute odmora opet su stekli prednost, 7:10 (Džono). U 23. minuti Zadrani su se približili na samo pogodak zaostatka (10:11), potom su po četvrti put poravnali rezultat na 11:11 (u 24.minuti), a onda je Maričić prvi put doveo svoju momčad do prednosti od jednog pogotka razlike (12:11). Nažalost, igrači Zadra nisu tu stali već su u 28. minuti stigli do tri razlike (14:11). Metković je zastao, napadi nisu urodili plodom, manjkalo je opće koncentracije. Bezer je smanjio na 14:12, ali domaći nisu posustali već su na odmor otišli s tri gola prednosti (16:13).

Očekivalo se da će Metkovci u nastavku uspješno prezentirati svoje umijeće, ali to se nije dogodilo. Odmah na početku drugog dijela Zadar se odvojio na četiri razlike, a u 37. minuti domaći su imali šest pogodaka viška (21:15). Gosti su se približili na 22:20, poravnali na 23:23, a onda je Zadar dosegnuo stalnu prednost od jednog četiri gola razlike. Tračak nade ponudio je Jurković u 58. minuti za 28:27, da bi Zadrani nanizali lijepu seriju od 4:0 i na kraju zatomili sva nadanja Metkovaca.

Strijelci: Marević 2, Bošković 3, Čavar 3, Jurić 4, Kozina 2, Jurković 5, Džono 3, Čupić 1, Bezer 5.

Za Zadar devet golova dao je Goti Maričić, a po šest T. Merhar, Bukva i M. Merhar.

Pred 50 gledatelja sudili su Kuhar iz Samobora i Prelčec iz Zagreba.

PRVA BOĆARSKA LIGA JUG

Boćari Metkovića nekompletni doživili poraz u Otoku

Boćari Metkovića na ljestvici 1.HBL Jug ostali su u vrhu, ali i dalje raspolažu s 9 bodova. U subotu su gostovali u Otoku kod Sinja i izgubili, 15:11.

Osnovni razlog gubitka (vrlo važnih bodova) svakako je izostanak nekolicine igrača zbog bolesti ili drugih razloga, a među ostalim Vidovića i Grbića.

U zadnje tri discipline Metkovci su bili vrlo blizu pobjede, makar u jednoj disciplini koja bi donijela neodlučeno.

Nažalost, minimalnim omjerom izgubili su sve tri discipline, pa su ostali bez pozitivnog rezultata. Međutim, metkovski boćarski znalci sigurno će u budućem razdoblju nadomjestiti gubitak bodova u Sinjskoj krajini.

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250