RK METKOVIC 1963

Metkovci bez problema nadigrali goste iz Solina

Objavljeno 17. ožujka 2018. u kategorijama: Metković, News, Rukomet, Sport.

U vrlo dobroj igri rukometaši Metkovića bez problema su nadigrali i visoko porazili slabašne goste iz Solina, koji niti jedanput nisu bili u rezultatskoj prednosti.

Od samoga početka utakmice sve konce igre u svojim su rukama imali domaći ruometaši koji su već u 6. minuti stigli do vodstva od 6:2. U tom razdoblju mrežu gostiju punili su Raguž, Kolovrat i Bezer, a najjače oružje Metkovića bili su kontranapadi. U 17.minuti već je bilo osam razlike, a u 26. minuti 10 razlike za Metković da je kvaliteta i realizacija na strani Metkovića vidjelo se i po broju strijelaca u dvije momčadi. Dok su za Metković pogađali njih osmorica, u momčadi Solina golove su postizala samo četvorica igrača.

U nastavku susreta , u 35. minuti bilježimo rezultat 24:11 ili 13 razlike, tri minute kasnije bilo je već 15 razlike, a u 40. minuti Metković je imao 17 pogodaka viška kod rezultata 29:12.

Najizraženiju prednost domaći su imali u 43. minuti, čak 18 golova razlike i rezultat 31: 13. Tada je trener Romić s pravom pružio priliku mladim igračima što su gosti donekle iskoristili i do kraja ublažili konačan rezultat, 35:24.

Sastav Metkovića i strijelci:

Talajić, Pervan 2, Koncul, Gustin, Cvitanović 7, Marević, Obšivač 3, Kolovrat 4, Raguž 5, Bošković (9 obrana), Volarević 6, Jakić 1, Romić( 4 obrane), Mataga, Bartolović 1, Bezer 6.

Najbolji strijelac u momčadi Solina bio je Šindik sa sedam pogodaka. Pred 150  gledatelja sudili su Luketić i Tomović iz Rijeke.

Prije ove utakmice Veterani RK Metkovića Otpisani odigrali su prijateljsku utakmicu s veteranima Bosne iz Visokog, koja je završila miroljubivo, 17:17.