BOĆARI METKOVIĆA JOŠ SU U IGRI ZA PRVAKA DRŽAVE

Markica Dodig: Pruži li nam se prilika nećemo je propustiti!

Iako su porazom od Biston Brela puno toga izgubili, makar što se bitke za prvaka tiče, pred boćarima Metkovića nova je prigoda da dohvate četvrto mjesto u sudjeluju u doigravanju za prvaka. Ako ne vjerujete, pročitajte tekst.

Naime, BK Metković je već osigurao šesto mjesto s 27 bodova, i to mu nitko ne može uzeti. U subotu gostuje u Puli koja je na ljestvici druga, te je uz Istru Poreč kao prvu, i Zrinjevca kao trećeg, osigurala utakmice za prvaka država. Međutim, pobijedi li Metković Pulu, a u Rijeci Sokol Orbico (trenutačno četvrti) izgubi od Vargona, eto Metkovića u igri za prvaka!

Eto, što sve to posljednje kolo može donijeti našim boćarima koji, inače, vrlo optimistični uoči gostovanja u Puli. Naime, odlučni su pružiti snažan otpor Puljanima i prikazati dobru igru, i do kraja tražiti rezultat.

Evo što o svemu kaže iskusni i međunarodnim uspjesima ovjenčani boćar Metkovića Markica Dodig:

– Optimizam nas ne napušta, adrenalin postoji i nastojat ćemo napraviti veliko sportsko čudo. Ipak, držim da su izgledi Pule za pobjedu 80:20 u odnosu na nas, ali pruži li nam se prilika nećemo je propustiti!, – rekao je Dodig.

ŽNK NERETVA

Metkovke bez bodova u susretu s Agramom

Nogometašice Neretve dva kola prije kraja prvenstva gostovale su u Zagrebu gdje su igrale s Agramom. Metkovke su, nažalost, izgubile s 3:0, a sva tri pogotka primile su u prvom dijelu utakmice.

Trener Neretve Duško Mijoč promuklim je glasom ukratko ispričao što se dogodilo.

– I ja i moje igračice tugujemo, a kako i ne bismo. U prvih 15 minuta bili smo posve ravnopravni Agramu, no nismo iskoristili svoje prigode. Onda su iskusnije domaće igračice povele nakon ubačaja iz kuta, zatim  su dale i drugi gol,a u posljednjoj minuti prvoga dijela i treći.

U nastavku smo puno bolje izgledali, stvarali smo i prigode, a naše djevojke uložile su maksimalne napore ne bi li napravile preokret. Do toga nije došlo pa nam je svima žao. Ipak, čestitam Agramu. Radi se o iskusnijoj ekipi, dok u našim redovima igraju djevojke sa 16 ili 17 godina. Da su nam makar bile  Tanović i Mioč, tada bismo pričali drugu pjesmu – rekao je Mijoč.

Neretva nakon poraza u Zagrebu mora osvojiti makar jedan bod sljedeće nedjelje na svom terenu protiv Marjana koji je jedan od kandidata za ispadanje, jer bi tada imala 21 bod i peto mjesto. S bodom ili pobjedom bi bila posve bezbrižna što se tiče opstanka, jer ne smijemo zaboraviti da ispadaju čak tri ekipe, a u posljenjem kolu Neretva odlazi Pregradi.