GALA HOME 1200px

NOVA DOMAĆINSKA POBJEDA

Mario Marić s tri pogotka donio Neretvi tri boda

Neretva je u 4.kolu prvenstva 3.HNL jug pobijedila momčad Uranie s 3:2 (0:1), i upisala nove bodove. Junak utakmice bio je neumoljivi, hrabri i nezaustavljivi Mario Marića koji je sa svoja tri pogotka pokopao sve nade momčadi iz Baške Vode.

Počelo je uraganskim napadima igrača Neretve koji su do petnaeste, a potom i Zi minute, „brat-bratu“ mogli imati 3:0 prednost i mirniji nastavak same igre.

Međutim, udarac Maria Marića u 5. minuti, Čupića u 7. i 11., a potom i Zovka, zaustavio je do tada izvrsni vratar gostiju Guć.

Okušao se i Miličević u 23.minuti, ali nije uspio.

I, kako to obično biva, prvi su do prednosti stigli gosti. Frigan je u 26.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve i iz blizine ubacio loptu u mrežu za 0:1 !

Do kraja prvoga dijela Neretva je bila nadmoćnija i s više pravih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu.
U nastavku, igrači Uranie zaigrali su otvorenije, vjerojatno misleći „pozitivu“ iz prvog dijela pretočiti u novi pogodak. Ipak, Neretva je vrlo uspješno odbijala pokušaje napada Baškovođana , ali u napadu nije bilo prave završnice. Sve do 72.minute, kada je Mario Marić lijepo smišljen napad Neretve okrunio pogotkom s udaljenosti od oko 13 metara, snažnim, prizemnim i preciznim udarcem za poravnanje, 1:1.

Samo šest minuta kasnije (78.min.) isti , sjajni igrač, izveo je slobodan udarac 25 metara daleko od vratara Uranie, te je opet preciznim i snažnim udarcem pogodio za 2:1 .
Međutim, Urania je ubrzala igru u želji da poravna. To joj je i uspjelo u 80.minuti, kada je u jednom dobro organiziranom napadu, Frane Urlić bio precizan za 2:2.

I nakon toga domaći su igrali, nastojali doći do pobjede, i kako to u takvim trenucima biva, i griješili. Urania se samo branila. Suci su opravdano produžili igru za šest minuta. U posljednjim trenucima (90+6), Neretva je krenula u brzi napad, a Katavić je u prodoru prema vratima Uranie srušen u kaznenom prostoru. Sudac je označio kazneni udarac s 11 metar, a loptu je namjestio Mario Marić.
Ciljao je dobro, udarac je bio snažan i nadasve precizan, vratar Guć nije mogao ništa. Nakon pogotka za 3:2, igralo se još nekoliko sekundi i onda kraj. Igrači Neretve čestitali su si međusobno, a onda od članova uprave i prijatelja primali su nove čestitke. I neka, zaslužili su. Vratili su se i nakon 0:1, i nakon 2:2, a to može samo prava momčad , satkana od pravih nogometnih znalaca i nogometaša koji ne posustaju ni kad se lomi rezultat.

Donosimo video pogotka, al odmah vas upozoravamo na vrtoglavicu jer je uslijedilo slavlje snimatelja :)

NERETVA PORAŽENA DOMA

U neretvanskom derbiju slavio Neretvanac

Arhivska fotografija

Neretva i Neretvanac odigrali su utakmicu šestog prvenstvenog kola 3.HNL, na igralištu Neretve, a pobijedio je Neretvanac , s 1:2.

Već u 5.minuti ubačenu loptu sa strane prihvatio je igrač Neretvanca,

Taslak koji je s 3-4 metra poslao loptu u mrežu za 0:1 !

U 11 .minuti prigoda Neretve nije iskorištena. U 30.minuti Marić je pucao s veće udaljenosti ,ali je vratar gostiju zaustavio taj udarac.

Malo kasnije imao je prigodu Batinović, ali je Neretvančev vratar bio uspješan.

Mora se priznati da je Neretva imala više od igre, da je napadala, dok je Neretvanac koristio sigurnu igru u obrani i povremene kontranapade.

U nastavku, nakon vodstva iz prvog dijela, ništa se nije promijenilo u načinu igre jedne ili druge momčadi. Neretva je stihijski napadala, a Neretvanac se znalački branio i prijetio iz kontri .

Tako je 64.minuti nakon napada Neretvanca iskusni Ante Mihaljević prihvatio loptu i iz blizine snažnim udarcem doveo svoju momčad do 0:2 !

Nakon toga igrači Neretve ulagali su napore kako bi popravili rezultat. U tome su uspjeli u 73.minuti zahvaljujući Mariu Mariću koji je iz daljine snažnim udarcem pogodio okvir vrata, nakon čega je lopta završila u mreži Neretvanca, za 1:2 .

Uslijedili su , doduše, dosta neorganizirani napadi Neretve, te slobodan udarac Marića u 75.minuti kojega je ukrotio vratar Neretvanca. I u jeku jalovih napada Neretve, u 81.minuti slijedi kontranapad Opuzenaca , Bruno Jelavić čini prekršaj i za to dobiva crveni karton.

Istu sudbinu doživio je igrač Neretvanca Herceg u 87.minuti.

U igri „bez igre“, a ni u sudačkoj nadoknadi vremena od pet minuta , Neretva nije uspjela poravnati.

Prema našem skromnom mišljenju najzaslužniji čovjek u pobjedi Neretvanca svakako je Dino Deak. Po igri i znanju taj čovjek mogao bi igrati i u prvoj ligi.

Što se igrača Neretve tiče, nitko im ne može zanijekati borbenost i htijenje.

Međutim, u igri puno toga nije „štimalo“, posebno u veznom redu i u kreiranju napada. Činjenica je također, da su igrači Neretvanca često insinuirali ozljede, odnosno prekršaje i tražili intervenciju dežurnih službi. Ponekad je sudac Ante Jurić iz Splita nasjedao takvim postupcima igrača.

Ipak, pobjeda Neretvanca je zaslužena, a uprava Neretve i stručni stožer zajedno s igračima trebali ili morali analizirati stanje i na određeni način Neretvu učiniti stabilnom u nastavku prvenstva.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250