LIDL GLOW RUN SPLIT 2019.

Lukrecija Krstičević prva u utrci na 5 km

U subotu, 16. lipnja održana je utrka Lidl Glow Run Split 2019. u organizaciji Run Croatia. Igračica RK Jerkovac Lukrecija Krstičević osvojila je prvo mjesto u kategoriji žena u utrci na 5 km.

Od 300 prijavljenih trkača iz 16 država, trčalo je njih 240 iz 14 država, a trčale su se utrke od 5 i 10 km. Osim naše Lukrecije, uspješna je bila i Nikolina Šustić Stanković koja je postala svjetska prvakinja u utrci na 10 km i u cilj ušla prva od svih muških i ženskih trkača.

U muškoj kategoriji prvo mjesto je u utrci na 10 km osvojio Nikola Oršulić, a u utrci na 5 km Kieran Barnes iz Velike Britanije. Moramo spomenuti i Emila Tomaševića iz Ploča koji je osvojio 4. mjesto u utrci na 5 km.

Čestitamo Lukreciji, kao i RK Jerkovac i svim uspješnim trkačima!

NOVI TRENER PREUZEO NERETVU

Ivan Bubalo je novi trener Neretve

Nakon odlaska trenera Damira Borovca, u ponedjeljak je UO NK Nertva odlučio da će metkovskog trećeligaša voditi Ivan Bubalo, donedavno trener drugoligaša Solina.

Ranije je dvije sezone bio član stručnog stožera HŠK Zrinjski iz Mostara, a samostalno je vodio NK Branitelj.

Očito je da je UO Neretve uvidio ozbiljnost trenutačnog stanja i položaja na ljestvici, osobito nakon poraza od 3:0 u Blatu u utakmici sa Zmajem, pa se odlučio na rekonstrukciju stručnog stožera.

U dosadašnjem dijelu prvenstva Neretva  je ostvarila samo tri pobjede, igrala je u ritmu srijeda-nedjelja zbog korone, a ljetne pripreme su upravo zbog samoizolacije bile od male koristi.

Stoga je pred novim trenerom velika zadaća kako osvježiti momčad i već u subotu s Uskokom pokazati kako će Neretva izgledati u budućnosti.

Svadbeni salon Dalmata 300×250