GAZ Benz 1200x400px
NUIĆ – Gabela Polje, 1200×XXX

LIDL GLOW RUN SPLIT 2019.

Lukrecija Krstičević prva u utrci na 5 km

U subotu, 16. lipnja održana je utrka Lidl Glow Run Split 2019. u organizaciji Run Croatia. Igračica RK Jerkovac Lukrecija Krstičević osvojila je prvo mjesto u kategoriji žena u utrci na 5 km.

Od 300 prijavljenih trkača iz 16 država, trčalo je njih 240 iz 14 država, a trčale su se utrke od 5 i 10 km. Osim naše Lukrecije, uspješna je bila i Nikolina Šustić Stanković koja je postala svjetska prvakinja u utrci na 10 km i u cilj ušla prva od svih muških i ženskih trkača.

U muškoj kategoriji prvo mjesto je u utrci na 10 km osvojio Nikola Oršulić, a u utrci na 5 km Kieran Barnes iz Velike Britanije. Moramo spomenuti i Emila Tomaševića iz Ploča koji je osvojio 4. mjesto u utrci na 5 km.

TASLAK 740xXXX

Čestitamo Lukreciji, kao i RK Jerkovac i svim uspješnim trkačima!

VELIKA GOSTUJUĆA POBJEDA

Neretva boljom igrom nadigrala Vodice, golovima Ankovića uzela puni plijen

Foto Igralište NK Vodice

Nogometaši Neretve su na gostovanju u Vodicama pobijedili istoimenog domaćina s 2:1. Golove za momčad iz Metkovića postigao je Luka Anković u 55. i 69.minuti, a za domaće Fuštin.

Nema sumnje da je Neretva nastavila uspješan prvenstveni niz te  da su njezini igrači nadigrali ne samo Vodice u nedjelju već i svoje prethodne takmace. Hoće li ta nova pobjeda i nova tri boda nešto značiti u konačnom redoslijedu na ljestvici i za ulazak u Jedinstvenu 3.HNL, vrlo je teško prognozirati. Naime, osim rezultata pojedinog kluba o mnogočemu odlučuju razni pravilnici HNS-a u pogledu novih sustava natjecanja.

Bilo kako bilo, Neretva je na travnjaku dokazala da zna i umije, i da želi nove uspjehe. Sada je 52 boda na petom mjestu.