Lina Šutić, Ema Vidović, Ante Krstičević i Petar Borovac službeno evidentirani kao majstori karatea, 1 Dan Crni pojas

Karate klub Metković objavio je da su njihova četiri člana i službeno evidentirani kao majstori karatea, 1 Dan Crni pojas.

Puno truda, znoja, rada, volje je uloženo u ovu titulu, i kako se prakticira u karateu, tek su sad sposobni upijati svu onu mistiku karatea, zato je 1 DAN simbolično crne boje, praznina uma, koji sad treba upiti je bit karatea. Čestitamo i sretno u daljnjem radu jer im se nakon punoljetnosti, ovim zvanjem otvaraju sva vrata hrvatskog i svjetskog karatea, – istaknuli su iz Karate kluba Metković.

Čestitamo našim mladim karatašicama i karatašima!

Karate klub Metković

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250