KOŠARKA

Lavovi ukroćeni u Metkoviću

Objavljeno 24. ožujka 2016. u kategorijama: Košarka, Metković, News, Sport.

Košarkaški klub Metković

Nakon poraza za vikend u Splitu rezultatom 76:65, KK Metković je na domaćem terenu u utorak dočekao ekipu Dalmatia Lionsa. Ovaj susret bio je još zanimljiviji i dinamičniji kako je inače zadnje vrijeme između ova dva rivala. Mala i ugodna atmosfera privukla je simpatizere i poklonike ovog sporta i s jedne i druge strane.

U boljem sastavu nego u prvoj utakmici domaći su svakako računali na pobjedu pred ovu utakmicu.

Bolje su je otvorili Lionsi te poveli sa 2:8. Domaći pomalo hvataju konce igre i do kraja prve četvrtine okreću rezultat u minimalnu prednost od 17:16.

Druga četvrtina uz požrtvovnu igru sa obe strane ne donosi pobjednika 13:13 te domaći idu na odmor sa minimalnom prednošću 30:29.

Nastavak utakmice i prve minute pripadaju Metkoviću te sa tri uzastopne trice (dvije Gašpar i jedna Stjepan Vidović) donose plus osam za Metković 43:35. Do kraja treće četvrtine slijedi dobra igra i seria Lionsa i poravnanje na kraju uoči posljednje četvrtine bilo je 46:46.

Zadnjih deset minuta Metković opet otvara sa dobrom igrom i rade prednost za plus deset,bilo je 62:52 na četiri minute do kraja ponajviše na krilima centra Mate Gašpara i Domagoja Vidovića.

Činilo se da je utakmica blizu rješenja i pobjede no gosti se nisu predavali i približili su se na jedan poen razlike u zadnjih pola minute te priredili neizvjesnu završnicu.

U tim trenucima za domaće se ukazao najiskusniji naš Doktor Domagoj Vidović sa nekoliko skokova u odbrani i što je najvažnije pogođena četiri slobodna bacanja u nizu i riješio pobjednika.

Istina imali su gosti u posljednjih nekoliko sekundi šut sa trice za produžetak no centar Lionsa Željko Egerić nije pogodio.

Ponovila se slična situacija ovih protivnika na prvoj utakmici također odigranoj u Metkoviću tad je pogodio Brzulja za produžetak kojeg su Metkovci riješili u svoju korist.

U ovogodišnjoj trećoj pobjedi Metkovce su predvodili najefikasniji Mate Gašpar sa 24 koša i 3 trice te najiskusniji Domagoj Vidović sa 17 koševa.

Kod Dalmatia Lionsa najviše ubačaja Domagoj Šamija 22 koša i 5 trica.

KK METKOVIĆ: R. Knežić 0p, H. Veraja 6p1t, R. Dominiković 4p, S. Vidović 9p-3t, F. Proleta -, L. Dominiković 3p-1t, D. Vidović 17p, I. Bebić -, J. Perleta 3p, M. Gašpar 24p-3t. Trener J. Dominiković.

Osobne pogreške: 18, slobodna bacanja: 16/22.

Tekst: Nikica Medak