GAZ Benz 1200x400px
TASLAK 1200xXXX

ŽENSKI NOGOMET

Konačno vrlo dobra igra Neretve i visoka pobjeda protiv ŽNK Viktorija

U devetom kolu prvenstva 1. HNLŽ Neretva je na svom terenu u Metkoviću nakon vrlo dobre igre na za igru teškom terenu ostvarila visoku i zasluženu pobjedu, 5:1, u igri s ekipom Viktorije iz Slavonskog Broda.

Gošće su u 9. minuti imale lijepu prigodu za prednost, ali je Jelena Kešina po tko zna koji put pokazala koliko vrijedi, obranila je dosta precizan i snažan udarac igračice Viktorije Kurkutović.

Bolja igra Neretve i terenska dominacija prouzročili su učestale napade i vodstvo od 1:0 u 19.minuti. Izveden je slobodni udarac (Terzić), lopta se odbila od vratnice, prihvatila ju je Dedaj te je  iz blizine poentirala .

Gošće su u otvorenoj igri pokušavale poravnati, imale su i lijepu prigodu u 21.minuti, ali je Kešina opet bila na pravom mjestu.

U 30. minuti srušena je kaznenom prostoru Terzić. Ona je s 11 metara bila vrlo precizna, za 2:0.

GALA HOME 740px

U drugom dijelu Neretva je opet bila premoćnija i ubojitija. Marija Herceg, sjajna napadačica Neretve iskoristila je dodavanje i glavom je u 57. minuti povećala vodstvo domaćih na 3:0.

Sara Musulin morala je iz igre u 63. minuti zbog drugog „žutog“ kartona, ali ni to se nije odrazilo na igru domaće ekipe.

U jednom od brojnih napada Neretve kazneni udarac zaradila je Veronika Terzić. Nažalost, njezin snažan udarac ukrotila je vratarka Viktorije, Mendeš.

U 69. minuti Kurkutović je iskoristila manju neopreznost Neretvine obrane te je rezultat smanjen na 3:1.

U međuvremenu su i gošće ostale s 10 igračica. Na 4:1 povisila je Veronika Terzić nakon ubačaja sa strane.

Kako se bližio kraj napadi Neretve postajali su sve snažniji, a rezultat takve igre bio je i peti pogodak. Ivana Bokšić je u 90+2 minuti postigla doista krasan pogodak i na taj način zaokružila pobjedu i slavlje suigračica, za vrijednu 5:1 pobjedu.

Trener Ante Markota:

-Hvala mojim igračicama na borbenosti, znanju i rezultatu. Teren je bio užasan, ali njima to nije smetalo. Nadam se uspješnoj završnici ovog dijela natjecanja-.

5. MEĐUNARODNI TURNIR ZA MLAĐE UZRASTE U9, U11 I U13

Neretva U13 pobjednik turnira u Pločama, najbolji igrač Noa Tadić, a strijelac Diego Remmel

Proteklog vikenda u Pločama je, povodom Dana Grada Ploča održan 5. Međunarodni turnir za mlađe uzraste U9, U11 i U13, u organizaciji NK Jadran LP.

Turnir se igrao dva dana. Sudjelovalo je 39 momčadi sa preko 800 mladih nogometaša u tri uzrasne kategorije U9, U11 i U13 iz Međugorja, Konavala, Orebića, Splita, Metkovića, Opuzena, Tučepa, Ivanbegovine, Župe Dubrovačke, Makarske, Čapljine, Vranica i Mostara.

Nakon razigravanja po skupinama, te četvrtfinala i polufinala u samu završnicu ušle su najbolje, najspremnije te najsretnije momčadi.

Pobjednici turnira po uzrastima:

• U-9 momčad Hajduka iz Splita
  • U-11 momčad Međugorja
  • U-13 momčad Neretve iz Metkovića

Najboljim igračem proglašen je Noa Tadić, dok je najbolji strijelac bio Diego Remmel.

Na kraju turnira organizator je najboljim pojedincima i momčadima uručio pehare i medalje uz poruku “vidimo se dogodine u večem broju i boljem izdanju”.

Pripremio: Branko Kulidžan Foto: Rogotin.hr

Pekarstvo Metkovka – Sirnica Uskrs 300×250