LIGA ZA OSTANAK

Konačno visoka i vrijedna pobjeda Neretve

Konačno su nogometašice Neretve dočekale pobjedu i to s visokom gol-razlikom. Tako su ujedno i osigurale ostanak u prvoj ligi, iako ih još čekaju utakmice u Čakovcu i ona kod kuće s Viktorijom. Igralo se bez gledatelja po nesnosnoj vrućini, ali ni to nije smetalo Metkovkama da zaigraju kako znaju i postignu šest golova.

Ana Mandić je u 11. minuti lijepo poentirala, Nina Mijoč je u 23. minuti povećala vodstvo Neretve na 2:0, i s tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

U petoj minuti nastavka Laura Sušak postiže treći gol, a Ana Mandić u 59. minuti svoj drugi, za 4:0.

Do kraja je bolja i premoćnija Neretva stvarala prigode i dvije iskoristila preko Manuele Dedaj u 81., i Lucije Borovac u 85. minuti, za konačnih 6:0 !

Moramo napomenuti da je Lepoglava imala samo devet igračica i da nije bila ravnopravan takmac Neretvi, što ne znači da gošće nisu pokušavale učiniti nešto više.

Neretva – Lepoglava 6:0 (2:0)

Uglvanom, čestitke Neretvi i stručnom stožeru.

Sutkinja je bila Jelena Pejković iz Splita, a Neretva je zaigrala u sastavu: Kešina, Musulin, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Mandić, A. Jurković, J. Jurković (Bokšić). Trener: Duško Mijoč.

PRVA BOĆARSKA LIGA JUG

Boćari Metkovića nekompletni doživili poraz u Otoku

Boćari Metkovića na ljestvici 1.HBL Jug ostali su u vrhu, ali i dalje raspolažu s 9 bodova. U subotu su gostovali u Otoku kod Sinja i izgubili, 15:11.

Osnovni razlog gubitka (vrlo važnih bodova) svakako je izostanak nekolicine igrača zbog bolesti ili drugih razloga, a među ostalim Vidovića i Grbića.

U zadnje tri discipline Metkovci su bili vrlo blizu pobjede, makar u jednoj disciplini koja bi donijela neodlučeno.

Nažalost, minimalnim omjerom izgubili su sve tri discipline, pa su ostali bez pozitivnog rezultata. Međutim, metkovski boćarski znalci sigurno će u budućem razdoblju nadomjestiti gubitak bodova u Sinjskoj krajini.

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250