DIŠPET

PRVENSTVO HRVATSKE U KARATEU

Karate klub Metković u borbama za mlađe uzraste ima 3 viceprvaka i 3 brončane medalje

Drugog dana državnog prvenstva Karate klub Metković je nastupio sa 7 natjecatelja koji su u borbama za mlađe uzraste osvojili 3 srebra i dvije bronce.

EMA GALOV je pobjedama došla u finale i u finalu izgubila pri rezultatu 2:2 na prednost prvog boda protivnice, te postala viceprvakinja Hrvatake, osvojivši srebrenu medalju.

KATJA JERKOVIĆ, također je pobjedama došla u finale i izgubila 4:3, te postala viceprvakinja Hrvatske,

DUJE MIHALJEVIĆ,  nadmoćno došao do finala, te u finalu izgubio 5:1, te postao viceprvak Hrvatske kao i prošle godine.

BRONCE su danas osvojili u repasažu  ANJA POKRAJAC i JOSIP ĆERLEK. Kad se pridoda jučerašnja brončana medalja Duje Žderića, ovogodišnje prvenstvo natjecatelji KK. Metković su završili sa 6 državnih medalja u mlađim uzrastima.

Sljedeći vikend KK.Metković nastupa također u Rijeci na Prvenstvu Hrvatske u borbama u kategorijama kadeta, juniora i ml.seniora, sa 5 natjecatelja u 9 kategorija. Dvoje natjecatelja nastupa u kadetima, dvije u junorkama i troje u ml.seniorima do 21 godinu.

Predsjednik kluba,
Kristijan Krstičević

MOGU LI NOGOMETAŠICE DO BODA?

ŽNK Neretva danas dočekuje ŽNK Dinamo Zagreb

Arhivska fotografija

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva u 1.HNLŽ, nogometašice Neretve u nedjelju s početkom u 12 sati igraju s ekipom ŽNK Dinamo Zagreb, koja je trenutačno na trećem mjestu na ljestvici, odmah iza Osijeka i Splita, s 21 bodom, koliko ima Split na drugom mjestu.

S druge strane, domaćin Neretva, kao što je poznato, ove jeseni proživljava doista teške sportske trenutke. Još je je bez pobjede, ima samo jedan bod i nalazi se na posljednjem osmom mjestu među osam klubova.

Ne treba, međutim, paničariti već treba vjerovati klupskim čelnicima i trenerima koji se nadaju da će na proljeće Neretva izgledati znatno drugačije, zapravo da će biti bolja u rezultatskom i svakom drugom smislu. Svoj prvoligaški status nastojat će zadržati s novom igračkom strukturom i u utakmicama sa sebi ravnima, Donatom i Međimurjem.

Izvjesno je da će mlade Metkovke i u utakmici u nedjelju dati svoj doprinos kvaliteti igre, ali je teško očekivati da mogu pobijediti. Ovom zgodom i bod bio ravan pobjedi.

Treba reći da je završen jesenski dio prvoligaškog natjecanja za igračice U-15 i U-17.

Igračice Neretve U-15 ostvarile su izvrsno peto mjesto s osvojenih 18 bodova, a igračice U-17 deveto mjesto sa šest bodova.

Treba reći da je ekipa Splita čije seniorke vode na ljestvici i bore se Osijekom za prvo mjesto, u natjecanju U-17 na posljednjem mjestu s osvojena tri boda.

Iz toga je jasno kako se radi s mladima u Neretvi, a kako u jednome Splitu čije su igračice prve ekipe profesionalke.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250