DIŠPET

NOVA POBJEDA

Još jedna dobra predstava nogometaša Neretve, i novi bodovi

Nogometaši Neretve uspjeli su nastaviti pozitivan niz u prvenstvu HNL jug. U srijedu su na svom terenu nakon borbene i taktički mudre igre uspjeli pobijediti drugoplasirani sastav Hrvatskog viteza Posedarje kojega vodi Josip Butić, nekada i sam igrač Neretve. Tijekom utakmice vidjeli smo pravi, brz i dinamičan nogomet, veliku borbenost igrača i jedne i druge momčadi, a uz to i tri pogotka.

Već u 14.minuti Ivan Buhač, Neretvina „devetka“ uspio je nakon ubačaja iz kuta glavom poslati loptu u mrežu ,inače dobrog vratara HV, Jurjevića.

Agilnija i bolja Neretve prezentirala je napadački nogomet pa je takav pristup urodio plodom  i u 19.minuti. Tada je Luka Anković prihvatio loptu nakon udarca Ivana Raguža i svom silinom u trku smjestio je na pravo mjesto za vodstvo svoje momčadi od 2:0.

I dalje je Neretva napadala, ali se i odlično branila nakon nekoliko smišljenih akcija igrača iz Posedarja. Ipak, Karlo Torbarina je u 35.minuti zaključio ubrzani napad svoje momčadi, pogotkom iskosa s lijeve strane za 2:1.

U nastavku je utakmica bila više nego prava prvenstvena. Igrači i jedne i druge momčadi nastojali su striktnim pokrivanjima osujetiti napadačke aktivnosti svojih takmaca, bilo je i prekida i ukazivanja pomoći igračima , ali i velike borbenosti za svaku loptu.

Tako je Roko Jurić u 50.minuti uputio udarac, a lopta je završila na Neretvinoj vratnici.

Vitezovi su pojačavali svoje napade u nakani da postignu poravnanje, ali nisu imali sreće. Neretva je mogla do trećeg gola u 76.minuti,kada je nakon ubačaja Petra Raguža Anković sa samo pet metara neometan pucao mimo vrata gostiju.

Uglavnom, Neretva je još jednom dokazala da zna, hoće i može. Svi koji su igrali dobro su oznojili  dresove i dali svoj maksimalan doprinos za momčadski uspjeh.

Moramo ponoviti, Hrvatski vitez Posedarje nije bezazlena momčad. Satkana je od pravih znalaca pa je stoga i uspjehe Neretve značajniji.

Strijelac prvog pogotka za Neretvu Ivan Buhač nam je rekao :

-Ja jesam postigao prvi gol, a žao mi je što nisam i treći za našu momčad. Dokazali smo  naše zajedništvo  i potvrdili uspjeh iz Ploča. Naši gosti su izvrsna momčad,  ali se nismo bojali niti predali. Nadam se da ćemo nastaviti s našim uspjesima jer je ovaj grad to zaslužio-rekao je Buhač.

Sastav Neretve: Kozina, Rodin, Kožul( Katavić), P. Raguž , Anković(  K.Marić), Jelavić,  Buhač (Batinović), I.Raguž (M.Jelavić), Miličević, E.Raguž, Čupić (Jurković). Trener : Mario Svaguša.

Pred 250 gledatelja sudio je Marino Majstrović iz Splita.

NEOČEKIVAN PORAZ U ŽUPI DUBROVAČKOJ

Treće ligaš izbacio Metković Mehaniku iz daljnjeg kup natjecanja

U Župi dubrovačkoj  u utorak je navečer RK Ardiae inače član Druge lige jug senzacionalno pobijedio RK Metković Mehaniku te će nastaviti natjecanje u Hrvatskom kupu.

Taj klub osnovali su bivši igrači  RKHM Dubrovnik (Putica, Dabelić i ostali), vodeći su u Drugoj ligi, a iz Kupa su izbacili Opuzen, RK HM Dubrovnik i u utorak Metković Mehaniku.

Konačan rezultat glasio je 32:31, ali nakon izvođenja sedmeraca. Za trajanja susreta rezultat je bio neodlučen, 26:26 (12:10). Onda je izvedeno pet serija sedmeraca pa je rezultat glasio 29:29. Potom su izvedene tri dodatne serije , pa je nakon što je domaći vratar Barišić obranio udarac Mariću, konačan rezultat glasio 32:31.

Dabelić je dao 7, Brnin 5, a Dabelić 7 golova, dok  su za Metković u regularnom dijelu najviše golova dali Raguž 11, Bezer 5, i Cvitanović 3.

Što se igre i kretanja rezultata tiče, više-manje domaći sastav bolje se snašao i bolje je odigrao. Tako je u 10.minuti domaćin vodio sa 7:3 pa je trener Čagalj zatražio minutu odmora za dogovor sa svojim igračima. No od toga nije bilo punio sreće, u 19.minuti već je bilo 9:5, a kod 10:7 za domaće u 24 minuti došlo je do prekida interneta, što nije smetalo Dabeliću i ekipi da na odmor odu 12:10.

Isto se nastavilo i u drugom dijelu s tim da je Ivan Goluža u 37.minuti poravnao na 14:14, prvi put od početka utakmice.

Još jednom je Raguž poravnao na 15:15 (38), ali su Dubrovčani opet preuzeli vodstvo od 1 do dva gola razlike. Ipak, Metkovci su malo pojačali napad i u 52.minuti poravnali na 24:24, poveli su opet domaći , 25:24, i 26:25, ali Marić zabija za 26:26 i odlučujuće sedmerce u čemu su više sreće imali domaći, ali je njihova pobjeda u potpunosti zaslužena. Igre rukometaša Metkovića u gostima su ,čini se, za posebnu analizu koju treba obaviti što je prije moguće. Klub koji ima aspiracije ulaska u Premijer ligu ne bi trebao baš na takav način ispadati iz kup natjecanja, i to od kluba koji je osnovan prije tri-četiri mjeseca.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250