NERETVA BOLJA, NERETVANAC SPRETNIJI

Jelčić pogotkom u zadnjoj minuti donio bod Neretvancu

Neretvanski El Clasico, Neretva - Neretvanac

U okviru 20-tog kola 3. HNL Jug u najvećem derbiju lige Iza vage je gostovao Neretvanac.

Neretva je prva zaprijetila golu Neretvanca, već u 5. minuti utakmice Brečić odličnom loptom upošljava Batinovića na desnoj strani koji precizno nabacuje za Vasilja čiji udarac sa 5 metara Šušak odbija u korner. U 7. Minuti Neretvanac pokazuje koliko je opasan. Udarac sa lijeve strane završava na vratnici i Rolj u zadnji trenutak kupi loptu ispred igrača opuzenske ekipe. U 12. Minuti Brečić iz slobodnog udarca odlično ubacuje u šesnesterac gostiju, Kuran puca ali lopta odlazi iznad grede. Nakon pogreške obrane domaćina u 31. minuti igrač Neretvanca izlazi sam pred Rolja ali puca preko gola. No, kao da to nije bila dovoljna opomena za igrače domaće momčadi, minutu kasnije još jedna pogreška u obrani, igrač gostiju krade loptu zadnjoj liniji, puca po golu ali lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

Nakon kratkog razdoblja relativno mirne igre, Bubalo pred kraj prvog poluvremena krade loptu na centru, povlači brzu kontru te asistira Vasilju čiji udarac odlično brani Šušak. Očito da su riječi koje je novi trener Neretve Galov uputio igračima na poluvremenu urodile plodom. Već u prvoj minuti nastavka domaćini odigravaju lijepu akciju po lijevoj strani, lopta dolazi do borbenog Šerića kojemu pri udarcu lopta odlazi preko noge. Tu Neretva nije stala što je rezultiralo pogotkom. Brečić izvodi skraćeni korner, neugodno ubacuje prema prvoj vratnici, Deak je pokušao izbaciti loptu koju šalje u vlastitu mrežu, 49. minuta i 1:0.

U 63. minuti utakmice Brečić pokazuje koliko znači svojoj ekipi i zašto je najbolji igrač lige. Najprije hvata naizgled neuhvatljivu loptu na aut liniji, probija lijevu stranu prešavši jednog igrača, lijepim lažnjakom vara drugog igrača gostiju ali njegov udarac u prvu vratnicu brani Šušak.

Nakon toga možda jedina sporna situacija inače danas odličnog suca Sinovčića. Vasilj prolazi zadnjeg igrača gostiju i dolazi sam pred gol kada ga ruši Deak. Sudac pokazuje žuti karton iako je dojam većine da je mogao pokazati izravni crveni karton. I onda kad su svi očekivali kraj, šok za domaće navijače. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina Jelčić petom šalje loptu u mrežu.

Ovim bodom na teškom gostovanju Neretvanac ostaje prvi, a Neretva koja ponovno nije postigla gol iz igre je 15-ta s tri boda više od posljednjeg Mosora.