PLOČANI POBIJEDILI NAKON IZVOĐENJA UDARACA S BIJELE TOČKE

Jadran LP pobjednik Memorijala ‘Ante Rebac’

U nedjelju je u Metkoviću završen trodnevni seniorski Memorijalni nogometni turnir Ante Rebac u spomen poginulog hrvatskog branitelja i igrača Neretve i ONK Metkovića.

Prvog dana turnira Jadran LP je s 2:1 bio bolji od GOŠK Dubrovnika, drugog dana je Neretva pobijedila Metković s 3:0, a u završnici u nedjelju Jadran LP je nakon izvođenja udaraca s bijele toke s 5:3 bio bolji od Neretve. U regularnom dijelu uz obilje pravih prigoda strijelci se nisu iskazali.

Pri izvođenju udaraca s bijele točke poveli su Pločan s 0:1, pogotkom Ivana Raiča, poravnala je na 1:1 Neretva preko Medića, Marko Musulin donio je 1:2 za svoju momčad, Luka Bubalo je zatim promašio, Katavić je povećao vodstvo Pločana na 1:3, Glibo je smanjio na 2:3, Paponja pogađa za 2:4, Krešić za Neretvu smanjuje na 3:4, a posljedni izvođač Kordić za Jadrana postiže konačnih 3:5 !

Pred 25o gledatelja sudio je Mišo Krešić.

Pokal pobjedniku Memorijala uručio je sin pokojnog Ante Repca, Mate, Pokal Neretvi za drugo mjesto uručio je Ante Zovko, a najboljem igrač turnira Ivanu Raiču i najboljem strijelcu Ivanu Paponji, pokale je uručila unuka pokojnog Repca, Gabrijela.

Evo i konačnog poretka :

1. Jadran LP, 2. Neretva, 3. ONK Metković, 4. GOŠK Dubrovnik.

Čestitke zaslužuju svi sudionici Memorijalnog turnira, kao i NK Neretva  koja ga je obnovila i odlično organizirala.

VODICE GOSTUJU U METKOVIĆU

Trener Neretve, Galov: ‘Želimo pobjedu… čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute!’

U tri prvenstvene utakmice Neretva je upisala dva poraza i jedan neodlučen ishod s Neretvencem u Opuzenu, pa je stoga na začelju trećeligaške ljestvice s jednim bodom.

Jedan bod na svom kontu imaju i Vodice koje su taj bod izborile baš u Baškoj Vodi gdje je Neretva u prošlog vikenda izgubila s 2:1.

Vodice su u srijedu, 18. rujna gosti Neretve u Metkoviću gdje pretpostavljamo nikada do sada nisu igrali.

U redovima Neretve neće biti značajnijih promjena u sastavu što bi značilo da će trener Galov dati povjerenje igračima koji su igrali u posljednje tri utakmice. Mate Pehar od kojega se puno očekivalo još nije spreman, ali će biti spreman za nastup u subotu i susret s Junakom u Sinju.

Na treningu je bio ozlijeđen mladi Lokin koji će zaigrati protiv Vodica.

– Neretva nema drugog izbora osim nastojanja da pobijedi. Moramo biti pravi svih 90 minuta i od prve minute moramo našim gostima dati do znanja što želimo. A, želimo pobjedu do koje možemo doći samo čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute bez obzira na kretanje rezultata. Mislim da smo kvalitetniji sastav koji će izboriti 3 boda, – rekao je trener Neretve Goran Galov. Inače, utakmica počinje u 16 sati i 30 minuta.

U utorak je momčad Jadrana LP s 1:0 poražena u Hrvacama.

BP OKTAN 300×250