DVA BRATA DVA SREBRA

Jadran i Matej Zonjić srebreni na Europskom prvenstvu u kajak-kanu u Skopju

Jadran i Matej Zonjic

Na Europskom prvenstvu u kajak-kanu za juniore i mlađe seniore u spustu na divljim vodama, koje se od 2. do 5. kolovoza 2018. održalo u Skopju, hrvatski su kanuisti osvojili dvije srebrne medalje u ekipnim i jednu brončanu u pojedinačnoj konkurenciji.

Prvo srebrno odličje zaslužili su naši juniori Luka ZupčićLeon IšpanMatej Zonjić koji su u disciplini 3 X C – 2 za 97 stotinki sekunde zaostali za juniorima iz Češke, dok su u istoj disciplini – sprint, ali u konkurenciji sportaša do 23 godine, Luka Obadić – Ivan Tolić – Jadran Zonjić također bili drugi zaostavši za prvoplasiranim Talijanima minutu i 11 sekundi.

Brončano odličje u sprintu C- 2 u konkurenciji sportaša do 23 godine osvojili su Luka Obadić i Ivan Tolić  koji su za 1:47 minuta zaostali za kanuistima iz Francuske, dok su srebrno odličje osvojili kanuisti iz Njemačke.

U pojedinačnim utrkama nekoliko je naših predstavnika ostalo na korak do medalje, osvojivši četvrta i peta mjesta. Zanimljivo je spomenuti da su mlađi seniori na ovom natjecanju bili bez trenera, a da su im iz Kajakaškog saveza zabranili natjecanje u ekipnoj utrci dvojaca gdje su bili favoriti za najsjajnije odličje. Na sreću, bio je s njima njihov bivši trener Tomislav Hohnjec koji ih je vodio kao juniore i pod čijim su vodstvom osvojili 20-ak medalja na europskim i svjetskim prvenstvima. Tako se prilikom proglašenja pobjednika miješao osjećaj sreće i zadovoljstva zbog odličja, ali i tuge i razočaranja zbog takvog ignorantskog odnosa prema njima, otkrili su nam naši kanuisti.

Dodajmo još da su pored naših šest kanuista nastupile i kanuistica iz KKK Končar – Zagreb te kajakašica iz KKK Varteks – Varaždin.

Čestitamo našim mladim sportskim uzdanicama!

OŠ STJEPANA RADIĆA

Humanitarna lutrija ‘Ne bacaj kamen – daj mi ruku’ u petak

Humanitarna lutrija Ne bacaj kamen – daj mi ruku održat će se u prizemlju OŠ Stjepana Radića u petak, 13. prosinca 2019. u 17.30 umjesto na Trgu kralja Tomislava, kako je najavljeno u programu Prosinačkih svečanosti radi loše vremenske prognoze.

Sav prihod namijenjen je za terapijsku zajednicu „DOBRI OTAC“ iz Vrgorca i MARIJINE OBROKE (za gladne u Africi).

Ovom akcijom potaknuli smo naše učenike da prigodnim poklonima koje su prikupili za lutriju razviju empatiju prema potrebitima. Također smo ih poučili kako pomažući drugima stječu vještine za život i izgrađuju sebe za život u široj društvenoj zajednici.

Svi prisutni imat će priliku fotografirati se sa svetim Nikolom uz prekrasnu božićnu kulisu, osladiti se fritulama, kupiti džemove i sokove, pripremljene u našoj kuhinji, te prigodne rukotvorine izrađene u našoj školi.

Valja napomenuti da je svaka srećka dobitna! Jedna srećka iznosi simboličnih 15 kn za što možete osvojiti zaista bogate nagrade!