DVA BRATA DVA SREBRA

Jadran i Matej Zonjić srebreni na Europskom prvenstvu u kajak-kanu u Skopju

Jadran i Matej Zonjic

Na Europskom prvenstvu u kajak-kanu za juniore i mlađe seniore u spustu na divljim vodama, koje se od 2. do 5. kolovoza 2018. održalo u Skopju, hrvatski su kanuisti osvojili dvije srebrne medalje u ekipnim i jednu brončanu u pojedinačnoj konkurenciji.

Prvo srebrno odličje zaslužili su naši juniori Luka ZupčićLeon IšpanMatej Zonjić koji su u disciplini 3 X C – 2 za 97 stotinki sekunde zaostali za juniorima iz Češke, dok su u istoj disciplini – sprint, ali u konkurenciji sportaša do 23 godine, Luka Obadić – Ivan Tolić – Jadran Zonjić također bili drugi zaostavši za prvoplasiranim Talijanima minutu i 11 sekundi.

Brončano odličje u sprintu C- 2 u konkurenciji sportaša do 23 godine osvojili su Luka Obadić i Ivan Tolić  koji su za 1:47 minuta zaostali za kanuistima iz Francuske, dok su srebrno odličje osvojili kanuisti iz Njemačke.

U pojedinačnim utrkama nekoliko je naših predstavnika ostalo na korak do medalje, osvojivši četvrta i peta mjesta. Zanimljivo je spomenuti da su mlađi seniori na ovom natjecanju bili bez trenera, a da su im iz Kajakaškog saveza zabranili natjecanje u ekipnoj utrci dvojaca gdje su bili favoriti za najsjajnije odličje. Na sreću, bio je s njima njihov bivši trener Tomislav Hohnjec koji ih je vodio kao juniore i pod čijim su vodstvom osvojili 20-ak medalja na europskim i svjetskim prvenstvima. Tako se prilikom proglašenja pobjednika miješao osjećaj sreće i zadovoljstva zbog odličja, ali i tuge i razočaranja zbog takvog ignorantskog odnosa prema njima, otkrili su nam naši kanuisti.

Dodajmo još da su pored naših šest kanuista nastupile i kanuistica iz KKK Končar – Zagreb te kajakašica iz KKK Varteks – Varaždin.

Čestitamo našim mladim sportskim uzdanicama!

GKS METKOVIĆ

U srijedu koncert pijanista Zorana Velića

U Galeriji Gradskoga kulturnog središta u srijedu, 27. listopada u 19:30 koncert će održati pijanist Zoran Velić.

Glazbenu je naobrazbu započeo u Glazbenoj školi Josipa Hatzea u Splitu, u klasi prof. Kosovke Čudine. Diplomirao je 2008. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Đ. Stanettija i gostujućeg profesora K. H. Kammerlinga, kod kojeg je 2009. završio i postdiplomski studij na Mozarteumu u Salzburgu.

Pod ravnanjem Ivana Repušića, nastupao je sa Splitskim komornim orkestrom, a potom i sa Orkestrom HNK u Splitu, pod dirigentskom palicom Pavla Dešpalja i Harija Zlodre. Pod ravnanjem Vjekoslava Šuteja nastupao je i sa Zagrebačkom filharmonijom, a pod ravnanjem Tomislava Fačinija i sa Simfonijskim orkestrom HRT-a. Kao solist je nastupio i uz Zagrebačke soliste, a u studenom 2020. održao je recital pri ciklusu Pleyel Svetislava Stančića u Zagrebu.

Član je udruge MAG (mladi akademski glazbenici), a zaposlen je na Muzičkoj akademiji u Splitu kao umjetnički suradnik pri pjevačkom odsjeku. Dobitnik je brojnih državnih i inozemnih nagrada.

Organizator koncerta je Ustanova za kulturu i sport Metković, a omogućili su ga Ministarstvo kulture i medija RH te Grad Metković.