28. MEMORIJAL ANDRIJA ANKOVIĆ

Iznenađenje u Gabeli, sutra u finalu domaćin GOŠK protiv Sutjeske iz Nikšića

Objavljeno 2. veljače 2018. u kategorijama: BiH, News, Nogomet, Sport.

Stadion - NK GOŠK Gabela

Višestruki pobjednik Memorijala Andrija Anković, u subotu neće zaigrati u finalu turnira. Umjesto njega ta čast pripala je GOŠK-u, momčadi koja je s 2:1 pobijedila Splićane.

U prvoj utakmici Memorijalnog turnira Andrija Anković koji je u petak započeo u Gabeli i u organizaciji premijer BiH ligaša GOŠK-a, jesenski prvak Crne Gore Sutjeska iz Nikšića golom Marušića u 89. minuti pobijedila prošlogodišnjeg prvaka BiH, momčad Zrinjskog iz Mostara s 1:0. Dvije momčadi pokazale su visok stupanj tjelesne pripremljenosti, a Mostarci su u tehničkom i taktičkom smislu igrali na nešto višoj razini. Jak vjetar sprječavao je igrače kako u obrambenim tako i napadačkim aktivnostima, ali su gledatelji ipak mogli uživati u dobrim potezima.

U drugoj utakmici sastali su domaći GOŠK (premijerligaš BiH) i splitski Hajduk, koji se netom vratio s priprema u Turskoj. Splićani na početku nisu izveli svoj najjači sastav kako je najavljivano.

Tijekom prvog dijela Hajduk je imao premoć na terenu, stalno je napadao i pokušavao doći do pogotka. Najviše su se u tim neuspjelim pokušajima isticali Caktaš i Kožulj. Nekoliko snažnih i preciznih udaraca igrača Hajduka uspješno je zaustavio vratar GOŠK-a Kozić.

U nastavku su treneri dali priliku igračima s klupe, igra je bila obostrano dobra, a onda je u 76. minuti Mulahusejnović doveo GOŠK u vodstvo, 1:0 uz snažan pljesak navijača domaćeg sastava. Slavlje se još nije ni stišaalo, a u 80. minuti Odak pogađa za 2:0. Mišić je iz slobodnog udarca dobro naciljao, Stipica je obranio, a onda je Odak prihvatio loptu i pogodio.

U 87. minuti Mađar Gyurcso lijepim pogotkom uspio je samo ublažiti poraz Hajduka koji će u subotu za treće mjesto igrati sa Zrinjskim, dok će se za pobjednika turnira boriti GOŠK i Sutjeska iz Nikšića.