RUKOMET

Ivan Medić potpisao za RK Metković Mehanika

U subotu je održana utakmica 10. kola 1. HRL jug. Domaćin RK Metković Mehanika dočekala je ekipu RK Mladi Rudar iz Labina. U nažalost praznoj Gradskoj sportskoj dvorani igrao se sjajan rukomet. Čvrsta ekipa iz Labina pokušala se obraniti pred napadom motiviranih borbenih igrača Mehanike,međutim ni u jednom trenutku nisu uspjeli izjednačiti rezultat što je na kraju ishodilo pobjedom domaćina sa rezultatom 23:16.

Ova utakmica bila je važna iz dva razloga. Prvi je bio vraćanje ekipe nakon poraza i odgođene utakmice, a drugi je bio dobrodošlica našem novom pojačanju.

Prošlog tjedna ugovor je potpisao Ivan Medić, mladi Metkovac sa igračkom povijesti u RK Split i RKHM Dubrovnik.

– Drago mi je vratiti se u Metković i igrati za svoj klub. U ekipu sam se lako uklopio obzirom da ih sve već poznajem, a sa velikom većinom sam i igrao. Sretan sam što smo slavili u prvoj utakmici nakon mog dolaska i nadam se da ćemo nastaviti taj niz, – rekao je Medić.

Obzirom na odličan rezultat i veliki entuzijazam među igračima predsjednik Nikola Veraja nakon utakmice istaknuo je veliko zadovoljstvo.

– Htio bih i ovako čestitati momcima. Utakmica odigrana u subotu bila je za klasu bolja od svega do sada viđenog. Spartanska borba za svaku loptu, svaki metar prostora, svih šezdeset minut. To je jedini način da dođemo do zacrtanog cilja 2023. Htio bih istaknuti da su momci na ponos gradu i da je meni kao predsjedniku čast služiti im.”

Glasnogovornica kluba, Marija Bošnjak

DANCI BOLJI

Hrvatska se nije plasirala u četvrtfinale SP

Prvi put nakon 20 godina rukometna reprezentacija Hrvatske nije uspjela stići u nokaut-fazu, odnosno u samu završnicu velikog svjetskog turnira, a u ponedjeljak navečer u za nas prevažnom susretu pregazila nas je Danska, inače prvak svijeta. Iako su Danci igrali bez nekoliko ozlijeđenih ili oboljelih igrača, u njihovom pristupu i u samoj igri to se nije osjetilo.

Naši su poveli s 2:0 pa se na sve prijatelje rukometa u Hrvatskoj vratio početni optimizam. Međutim, svjetski prvaci su ubrzo poravnali a zatim stigli do prednosti od jednog do tri gola razlike, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 17:15.

A onda u nastavku sijevalo je sa svih strana prema našem vrataru Šegi koji je u nastavku branio umjesto Pešića, a u igru su ušli Štrlek, Čupić i nešto kasnije Jaganjac.

Danska je povećavala prednost koja je u jednom trenutku bila i 14 golova razlike, naša obrana nije mogla zaustaviti Jacobsena, Holma i ostale njihove brze igrače. U napadu su se naši igrači mučili pa u 20 minuta igre u drugom dijelu zabili su samo 4 gola. Kako se bližio kraj naša igra potpuno se raspala, Danci su radili što su htjeli a naši igrači nisu uspijevali homogenizirati svoje redove i pokušati makar ublažiti konačan poraz, 38:26.

Neuspjeh protiv Danske nije ključni razlog što nećemo u borbu za medalje jer su razlozi puno dublji i starijeg su datuma. Već u susretu s Japanom vidjele su se slabosti naše momčadi koje su se potvrdile u utakmici s Argentinom. Hrvatska za 40 dana odlazi na težak turnir ne bi li se plasirala na OI, a čelnici HRS-a moraju naći izbornika pred kojim neće biti nimalo lagana zadaća.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250