PORAZ U OREBIĆU

Igrači ONK Metković prekinuli pozitivan niz

Nakon dva kola u Županijskoj ligi ONK Metković je imao dvije čiste pobjede i šest bodova, a kako je u trećem kolu u nedjelju gostovao u Orebiću s kojim je do sada relativno dobro prolazio, očekivalo se da će Metkovci donijeti makar jedan bod.

Nažalost, to se nije dogodilo jer su već u prvom dijelu igrači Orebića imali 2:0. Ipak, Nikola Jelčić se potrudio da se na odmor ode s nadom jer je iz slobodnog udarca smanjio na 2:1 .

U nastavku je bolja igra Metkovića donijela ploda te je Josip Plećaš u 55. minuti poravnao na 2:2. Nakon toga gosti su dominirali, stvarali su prigode za pogotke. Velike prigode propustili su Šiljeg i Kaleb te Marević koji je pogodio vratnicu.

I kako to obično biva, ako se ne postigne gol za nokaut takmaca, tada se gubi. Orebić je osam minuta prije kraja uspio pogoditi za konačnih 3:2!

Šteta što Metković nije ostvario neodlučeno i nastavio dobar niz, ali što je tu je, treba digunuti glavu i čekati novu utakmicu.

Dodajmo da je Maestral na svom terenu s 4:1 izgubio od Hajduka iz Vela Luke.

ŽENSKI NOGOMET

Prvenstvo u 1. HNLŽ počet će ipak 14. lipnja

Povjerenik za natjecanje Prve ženske nogometne lige, Tomislav Kuzman, poslao je klubovima obavijest da će se prvenstvo nogometašica ipak nastaviti 14. lipnja 2020.godine kako je i bilo odlučeno. To je obrazložio činjenicom da ne postoji konsenzus oko promjene nastavka natjecanja Prve HNLŽ, iako su neki klubovi promjene tražili, a među njima bio je ŽNK Neretva.

Još će se možda donijeti odluka o mogućem pomicanju sezone do 9. kolovoza kako bi se izbjeglo igranje radnim danom.

To ujedno znači da će ŽNK Neretva odigrati sve četiri preostale prvenstvene utakmice te da će nakon toga sudjelovati u doigravanju za prvaka (ako bude među prve četiri ekipe), ili u ligi za ostanak bude li nakon te četiri utakmice peta.

To je za Neretvu, ali i za druge klubove novi organizacijski izazov jer se ne radi o profesionalnom klubu kao što je slučaj u Prvoj HNL za muške, a osim toga koronakriza uvelike se odrazila i na financijske mogućnosti sponzora i sportskih asocijacija u gradu.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250