MALIŠIĆ Full Banner 1200px

POMLAĐENA NERETVA UPISALA BODOVE

Iako oslabljene nogometašice Neretve stigle do nove pobjede

Arhivska fotografija

Nogometašice Neretve u okviru doigravanja za ostanak u Prvoj ligi ugostile su Viktoriju iz Slavonskog Broda koju su pobijedile s 3:1 (1:1).

Autogolom igračice Neretve, za divno čudo, Viktorija je ostvarila 0:1 u 24. minuti. Međutim, radost skromne ekipe Viktorije trajala je vrlo kratko, jer je Josipa Vego na dodavanje Nine Mijoč u 35.minuti poravnala na 1:1, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Daleko bolja ekipa iz Metkovića ostvarila je svoju premoć golom u 65.minuti, a pogodila je za 2:1 Nina Mijoč, može se reći euro pogotkom.

Deset minuta kasnije Sušak je na dodavanje Mijoč, inače najbolje igračice utakmice, pogodila mrežu gošći za konačnih 3:1.

Metkovke su nastupile bez nekoliko svojih „zvijezda“, Mandić, Herceg, Šiljeg i Šunjić, ali su ostvarile svoj cilj, pobjedu.

PRIPREMNE UTAKMICE

Neretva neodlučeno s Premijer ligašem Leotarom u Trebinju

U pripremnom razdoblju u cijelom svijetu sastaju se sportske momčadi različitih statusa, rangova natjecanja i kvalitete. Nekada je , šezdesetih godina prošloga stoljeća Metković je bio „eldorado“ za pripreme Radničkog iz Niša, Željezničara iz Sarajeva, Rudara iz Kaknja, te klubova iz Češke i drugih zemalja.

Danas Metković nije stjecište za pripreme klubova pa Neretva i drugi moraju osim igranja na vlastitim terenima često i gostovati kako bi determinirali stanje vlastite forme i spremnosti.

Ovoga vikenda nogometaši Neretve gostovali su u Trebinju gdje su s Premijer ligašem Leotarom odigrali vrijednih 0:0.

-Odigrali smo vrlo dobro i primljeni smo vrlo dobro. Mislim da je to bio prvi susret Leotara i Neretve nakon skoro 60 godina, odnosno poznatih događaja na jednoj utakmici u Metkoviću. Domaći su željeli pobjedu u to nema sumnje, trkački su bili dominantniji, a naš igrač Buhač pogodio je prečku vratara Leotara. Uslijedile su promjene u sastavima a mi smo u drugom dijelu igrali sa sedam juniora. Posve sam zadovoljan nastupom i pristupom naših igrača -rekao je trener Neretve Mario Svaguša.

U srijedu će Neretva igrati s Imotskim, a u subotu sa Solinom.

U ovom pregledu sportskih zbivanja treba reći da je ONK Metković gostovao u Međugorju gdje je od Širokog Brijega izgubio 5:0.

Jadran LP je s juniorima Hajduka odigrao 0:0, dok je Zrinjski u Međugorju s 2:1 bio bolji od Neretvanca.

Pekarstvo Metkovka – Slatki blagdani Banner 300×250