DANCI BOLJI

Hrvatska se nije plasirala u četvrtfinale SP

Prvi put nakon 20 godina rukometna reprezentacija Hrvatske nije uspjela stići u nokaut-fazu, odnosno u samu završnicu velikog svjetskog turnira, a u ponedjeljak navečer u za nas prevažnom susretu pregazila nas je Danska, inače prvak svijeta. Iako su Danci igrali bez nekoliko ozlijeđenih ili oboljelih igrača, u njihovom pristupu i u samoj igri to se nije osjetilo.

Naši su poveli s 2:0 pa se na sve prijatelje rukometa u Hrvatskoj vratio početni optimizam. Međutim, svjetski prvaci su ubrzo poravnali a zatim stigli do prednosti od jednog do tri gola razlike, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 17:15.

A onda u nastavku sijevalo je sa svih strana prema našem vrataru Šegi koji je u nastavku branio umjesto Pešića, a u igru su ušli Štrlek, Čupić i nešto kasnije Jaganjac.

Danska je povećavala prednost koja je u jednom trenutku bila i 14 golova razlike, naša obrana nije mogla zaustaviti Jacobsena, Holma i ostale njihove brze igrače. U napadu su se naši igrači mučili pa u 20 minuta igre u drugom dijelu zabili su samo 4 gola. Kako se bližio kraj naša igra potpuno se raspala, Danci su radili što su htjeli a naši igrači nisu uspijevali homogenizirati svoje redove i pokušati makar ublažiti konačan poraz, 38:26.

Neuspjeh protiv Danske nije ključni razlog što nećemo u borbu za medalje jer su razlozi puno dublji i starijeg su datuma. Već u susretu s Japanom vidjele su se slabosti naše momčadi koje su se potvrdile u utakmici s Argentinom. Hrvatska za 40 dana odlazi na težak turnir ne bi li se plasirala na OI, a čelnici HRS-a moraju naći izbornika pred kojim neće biti nimalo lagana zadaća.

NERETVANAC SLAVIO 5:0

U prijateljskoj nogometnoj utakmici Neretvanac bolji od ONK Metkovića

Arhivska fotografija

Nogometaši županijskog ligaša ONK Metković, odigrali su svoju drugu pripremnu utakmicu na svom terenu, ovom prigodom s Neretvancem iz Opuzena. U susretu s Neretvom prije nekoliko dana doživjeli su poraz, 4:0, a u srijedu su Opuzenci slavili s 0:5.

Treba reći da su i jedni i drugi u prvom dijelu susreta prikazali dobar i dinamičan nogomet te da je bilo izglednih prilika i za jedne i druge. Metković se dobro držao sve do 71. minute, kada je Neretvanac postigao prvi gol a zatim, do kraja još četiri. Očito je da je treće ligaš bio spremniji, ali nije za podcjenjivanje niti igra koju je pokazao Metković. Dapače, vidjelo se da je momčad na pravom putu i da će spremna dočekati početak drugog dijela prvenstva.

Metkovci će u subotu u Ploče gdje će igrati s Jadranom LP, prvoplasiranom momčadi Treće lige -jug.

U prvom pretkolu Kup natjecanja ONK Metković će igrati s Gusarom u Kominu dok je drugi par Jadran LPNeretva.

Inače, ONK Metković je dobio još dva vrijedna igrača. Iz Neretve se vratio vratar Božo Medić, a iz Maestrala je došao Ivan Šutalo koji je za Krvavčane jesenas postigao pet golova. Spomenimo da je Ivan Šutalo brat Mihovila Šutala koji igra na Cipru, i Boška Šutala koji igra u Atalanti. Ranije su Metkovcima pristupili Medak i Primorac.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl4 300×250