CURE SJAJNOM IGROM OTVORILE PROLJETNI DIO SEZONE

Golovima Terzić i Bakalar Neretva do rekordne pobjede protiv Pregrade

Hrabrom i nadahnutom igrom, stalnom dominacijom i kontrolom stanja na terenu te iznimnom preciznošću kod pripreme i postizanja pogodaka, ŽNK Neretva je s visokih 5:0 (3:0) u zaostaloj prvenstvenoj utakmici iz prvoga dijela, uspjela pobijediti prvoligaški sastav Pregrade.

Od prve do posljednje minute nogometašice domaće ekipe zaigrale su jedna za drugu i za kolektiv, a kao plod takvog odnosa stigla je i jedna od najizrazitijih pobjeda u prvoligaškom društvu.

Zbog toga su stručno vodstvo i navijači bili iznimno zadovoljni, a posebice pogocima i igrom neretvanske nogometne ‘princeze’ i kapetanice Verenonike Terzić.

Ona je već u drugoj  minuti na sebi svojstven način poslala loptu u mrežu za 1:0, zatim je s 11 metara u sedmoj minuti pogodila za 2:0, a onda je u 30.minuti Ana Bakalar, jedna od junakinja ovoga susreta, povećala vodstvo Neretve na 3:0! S pljeskom iz gledališta otišlo se na odmor. U nastavku ista slika na terenu, Neretva je napadala i stvarala prigode, s tom razlikom što su u nastavku postignuta samo dva gola!

U 50. minuti Bakalar je završila smišljen napada domaćih za 4:0, a onda u  71. minuti Terzić postiže svoj treći pogodak za visoku i zasluženu 5:0 pobjedu. Da na vratima Pregrade nije stajala Laura Fiket, na kraju je moglo biti i 10:0 za Neretvu.

Nakon pobjede (ali i prikazane igre), Metkovke su već četvrte na ljestvici, odmah iza najjačih hrvatskih ekipa ženskog nogometa.

ŽNK Neretva – ŽNK Pergrada 5:0 (3:0)

Igralište Neretve. Gledatelja: 200. Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

Strijelci: 1:0 Terzić (2), 2:0 Terzić (7,11 m), 3:0 Bakalar (30), 4:0 Bakalar (50), 5:0  Terzić (71).

ŽNK Neretva: Kešina, Jurković, Matić, Dugandžić, Herceg (Dedaj), Mijoč, Terzić, Bakalar (Šiljeg), Tanović, Ljubić (Mandić), Perić. Trener: Duško Mijoč

BOĆARI ODLAZE NA TEŠKO GOSTOVANJE

Mogu li boćari Metkovića do pobjede u Imotskom?

Visok poraz boćara Metkovića u srazu s vodećim BK Biston u prošlom kolu (4:22), čini se da na njih nije ostavio dubljeg traga pa su se preko tjedna uredno spremali za novo iskušenje, u subotu u Imotskom, gdje će igrati s istoimenim domaćinom.

Nakon poraza na vlastitom terenu prošle subote Metkovci su drugog mjesta na ljestvici pali na treće a drugo mjesto preuzeo je Otok koji ima 19 bodova. Metković je trenutačno treći s 18, a vodeći Biston ima 25 bodova.

Imotski je šestom mjestu s devet bodova. Da bi naši boćari na kraju osvojili treće mjesto koje vodi u Jedinstvenu prvu boćarsku ligu, trebali bi pobijediti u Imotskom jer i Sokol Orbico s četvrtog mjesta (15 bodova) želi treću poziciju.

U svakom slučaju boćare Metkovića čeka jedno dosta teško gostovanje na kojemu mogu do bodova ,jer su kvalitetniji sastav s više boćarskih znalaca.

Braća Čorluka, Dodig, Grbić, Vidović, Kežić i ostali sigurno znaju kako će se postaviti i na koji način mogu ostvariti svoj cilj.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl4 300×250