NERETVA PORAŽENA DOMA

U neretvanskom derbiju slavio Neretvanac

Arhivska fotografija

Neretva i Neretvanac odigrali su utakmicu šestog prvenstvenog kola 3.HNL, na igralištu Neretve, a pobijedio je Neretvanac , s 1:2.

Već u 5.minuti ubačenu loptu sa strane prihvatio je igrač Neretvanca,

Taslak koji je s 3-4 metra poslao loptu u mrežu za 0:1 !

U 11 .minuti prigoda Neretve nije iskorištena. U 30.minuti Marić je pucao s veće udaljenosti ,ali je vratar gostiju zaustavio taj udarac.

Malo kasnije imao je prigodu Batinović, ali je Neretvančev vratar bio uspješan.

Mora se priznati da je Neretva imala više od igre, da je napadala, dok je Neretvanac koristio sigurnu igru u obrani i povremene kontranapade.

U nastavku, nakon vodstva iz prvog dijela, ništa se nije promijenilo u načinu igre jedne ili druge momčadi. Neretva je stihijski napadala, a Neretvanac se znalački branio i prijetio iz kontri .

Tako je 64.minuti nakon napada Neretvanca iskusni Ante Mihaljević prihvatio loptu i iz blizine snažnim udarcem doveo svoju momčad do 0:2 !

Nakon toga igrači Neretve ulagali su napore kako bi popravili rezultat. U tome su uspjeli u 73.minuti zahvaljujući Mariu Mariću koji je iz daljine snažnim udarcem pogodio okvir vrata, nakon čega je lopta završila u mreži Neretvanca, za 1:2 .

Uslijedili su , doduše, dosta neorganizirani napadi Neretve, te slobodan udarac Marića u 75.minuti kojega je ukrotio vratar Neretvanca. I u jeku jalovih napada Neretve, u 81.minuti slijedi kontranapad Opuzenaca , Bruno Jelavić čini prekršaj i za to dobiva crveni karton.

Istu sudbinu doživio je igrač Neretvanca Herceg u 87.minuti.

U igri „bez igre“, a ni u sudačkoj nadoknadi vremena od pet minuta , Neretva nije uspjela poravnati.

Prema našem skromnom mišljenju najzaslužniji čovjek u pobjedi Neretvanca svakako je Dino Deak. Po igri i znanju taj čovjek mogao bi igrati i u prvoj ligi.

Što se igrača Neretve tiče, nitko im ne može zanijekati borbenost i htijenje.

Međutim, u igri puno toga nije „štimalo“, posebno u veznom redu i u kreiranju napada. Činjenica je također, da su igrači Neretvanca često insinuirali ozljede, odnosno prekršaje i tražili intervenciju dežurnih službi. Ponekad je sudac Ante Jurić iz Splita nasjedao takvim postupcima igrača.

Ipak, pobjeda Neretvanca je zaslužena, a uprava Neretve i stručni stožer zajedno s igračima trebali ili morali analizirati stanje i na određeni način Neretvu učiniti stabilnom u nastavku prvenstva.

NERETVA GOSTUJE KOD JADRANA LP

U subotu neretvanski nogometni derbi u Pločama

U 11.kolu prvenstva 3.HNL jug u subotu se u Pločama sastaju domaći Jadran LP, lider dosadašnjeg dijela prvenstva s 25 osvojenih bodova i NK Neretva iz Metkovića koja se nalazi na devetom mjestu s 14 osvojenih bodova.

Ako bismo sudili prema trenutačnom položaju na ljestvici i broju bodova, moglo bi se zaključiti da je Jadran LP siguran favorit u tom susretu.

Međutim, u nogometu, od amaterskog do super profesionalnog uvijek se događaju i određena iznenađenja. U posljednjem prvenstvenom  susretu dviju momčadi u Pločama Jadran je nanio katastrofalan poraz Neretvi, a Neretva je bila uspješnija u Kup natjecanju.

Činjenica je da Jadran LP ima dobro složenu momčad koja godinama igra zajedno i da je na djelu spoj iskustva i mladosti. Neretva je prošloga ljeta formirala posve novu momčad, ali u proteklih 10 kola niti dvije utakmice zaredom nije odigrala u istom sastavu. Ozljede, žuti kartoni i druge okolnosti proizvele su takav zaključak i stanje.

Najveća je svakako neugodnost činjenica  da je Marić još uvijek ozlijeđen i da trener Svaguša na njega ne može računati do kraja polu sezone . Upitan je i povratak na teren vratara Kozine, a u Pločama će nastupiti kapetan Eduard Raguž nakon što je „počistio“ žute kartone.

Trener Mario Svaguša ovako zbori:

– Jadran LP je naš dobar sportski prijatelj. Dugo su zajedno, napravili su puno i opravdano drže prvo mjesto. Pločani su favoriti ali nećemo se lako predati. Mi ne možemo reći idemo u Ploče pobijediti, ne to nećemo kazati, ali mogu reći da ćemo se do kraja i sportski boriti za naše ciljeve i nadati se sportskom uspjehu. Mi imamo problema oko sastava , to je činjenica. I unatoč tomu pokušat ćemo dobro odigrati do samoga kraja utakmice-.