JURA SHOP – AKCIJA Vikend

KARATE KLUB METKOVIĆ

Duje Mihaljević zlatni na Ilidži Open u Sarajevu

Na Međunarodnom klupskom turniru Ilidža Open koji se ove subote održao u Sarajevu Duje Mihaljević ispred Karate kluba Metković osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji od 907 natjecatelja iz 74 kluba iz 7 država.

Duje Mihaljević je zbog trenutne situacije povodom virusa Covid-19, jedini natjecatelj koji je nastupio za KK Metković na ovom turniru.

Sa 5 pobjeda popeo se na najviše mjesto na postolje, te osvojio zlato u kategoriji ml. kadeta +55 kg (dječaci 2007 godište) gdje je imao 18 protivnika koji su većinom nosioci državnih medalja u matičnim državama.

Ovo je jedan od kontrolnih turnira pred Dujom i još 5 natjecatelja KK Metković koji su aktivni nosioci državnih medalja te im predstoji Prvenstvo Balkana za mlađe uzraste u mjesecu lipnju, gdje će braniti boje Hrvatske, kao članovi mlađe reprezentacije Hrvatske.

Duje je inače nosilac brončane medalje sa posljednjeg Prvenstva Balkana.

Duje čestitamo!

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250