KARATE KLUB METKOVIĆ

Duje Mihaljević proglašen najuspješnijom mladom nadom športa u našoj županiji

Objavljeno 13. svibnja 2017. u kategorijama: Dubrovačko-neretvanska županija, Foto Galerija, News, Sport.

dUJE (3)

Duje Mihaljević, natjecatelj Karate kluba Metković, od strane Zajednice športova Dubrovačko-Neretvanske županije proglašen je najuspješnijom mladom nadom športa među mladićima naše županije. Duje trenira karate tri godine ima svega 9 godina, a već je osvajač dvije državne medalje u karateu. Samo tijekom proteklog vremena u 2017.g. osvoji je ukupno  3 zlata, 2 srebra i 2 bronce, za istaknuti je dvije brončane medalje na državnom prvenstvu Hrvatske u Ivankovu, u borbama u kategoriji mlađi učenici -38 kg i u kategoriji učenici -38 kg.

Također je tijekom 2017. godine, na međunarodnom klupskom turniru Kup Mimoza koji se održao u Crnoj Gori na kojem je nastupilo 404 natjecatelja iz 28 klubova, Hrvatske, BiH, Crne Gore i Srbije osvojio zlatnu medalju.  Osvojio je još dva zlata na dva međunarodna karate turnira u Splitu na kojima je nastupilo 97 klubova sa 1269 natjecatelja, iz pet zemalja. Za malo mu je promaklo još jedno zlato  na međunarodnom klupskom turniru Ilidža open u BiH,  na kojem je nastupio 131 klub iz 6 država, sa 1033 natjecatelja, gdje je u finalu osvojio srebrenu medalju. Rezultati su na kraju okrunjeni pozivom Duji da nastupi za reprezentaciju Hrvatske u mlađim uzrastima na predstojećem Balkanskom prvenstvu koje će se održati u Istanbulu, Turska.