TREĆA POBJEDA

Dobra igra Neretve i uvjerljiva, nova pobjeda

U trećem kolu domaćeg prvenstva u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Neretva je na svom terenu u Metkoviću s visokih 4:0 slavila su susretu s uvijek neugodnim Agramom.

U tri utakmice Metkovke su ostvarile tri pobjede, devet bodova i gol-razliku 9:0 !

Neretva je u nedjelju do vodstva došla već u 6. minuti kada je ubačenu loptu spretno prihvatila Marija Herceg i poslala ju u mrežu za 1:0.

Nina Mijoč je u 28. minuti povisila vodstvo domaćih na 2:0, a nakon ubacivanja iz kuta na drugu vratnicu gdje se zatekla i oštrim udarcem poentirala za miran odlazak na odmor.

Jedinu prigodu za gošće imala je Laura Škvorc u  35. minuti, ali je njezin udarac amortizirala uvijek sigurna Jelena Kešina, inače i slavljenica. Prije početka utakmice predstavnici kluba Ante Boras i Duško Mijoč darivali su Jelenu i čestitali joj 80-ti nastup za svoj klub.

U drugom dijelu gošće iz Zagreba povremeno su pokušavale ugroziti vrata Neretve, ali je obrana domaćih uvijek na vrijeme intervenirala. S druge strane, Neretva je imala punu dominaciju u igri, napadačice su stvarale izgledne prigode, da bi u 70. minuti iz slobodnog udarca Veronika Terzić povećala domaću prednost na 3:0.

Na 4:0 povisila je pogotkom u vlastitu mrežu nesnalažljiva igračica Agrama, Pavičić, u 78. minuti.

Trener Ante Markota na kraju je čestitao svojim igračicama na uvjerljivoj pobjedi.

Pred 200 gledatelja sudio je Mišo Krešić iz Metkovića.

Neretva: Kešina, Jurković, Sušak, Matić, Dugandžić, Herceg, Mijoč, Terzić, Šiljeg (Kurjak), Mandić (Musulin), Perić.

NADOMAK POBJEDE

Nogometašice Neretve i Katarine Zrinski podijelile bodove

Nogometašice Neretve ni nakon pete prvenstvene utakmice nisu osjetile radost pobjede, iako su bile vrlo blizu takvom raspletu.

U prvom dijelu igra ni jedne ni druge ekipe nije mogla zadovoljiti prisutne gledatelje. Bilo je više borbenosti nego kvalitetnih poteza, a i vjetar je donekle zaustavljao razvoj događaja na terenu.

Vidjeli smo dvije do tri prigode Neretve te jednu prigodu igračica Katarine Zrinski.

U drugom dijelu, u 49.minuti gošće preko Dijane Bakač koriste neopreznost obrane Neretve i vode 0:1.

Veronika Terzić vraća nadu svojoj ekipi u 63.minuti krasnim pogotkom. Potom Marija Herceg u 67.minuti poentira za vodstvo Neretve od 2:1, te se činilo da će biti još golova do konačne pobjede.

Ipak, to se nije dogodilo jer je Dijana Bakač svojim drugim golom u 74.minuti priskrbila neodlučeno svojoj ekipi, odnosno jedan bod.

Ne može se igračicama Neretve zamjeriti bilo što, igrale su koliko su mogle i trudile su se. Međutim, u samoj igri nedostajalo je povezanosti u pripremi napadačkih aktivnosti. Ipak, igrat će se još dosta utakmica na kojima će igračice i stručni stožer, sigurno smo, lakše i brže dolaziti u prigode za pogotke.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250