ZAVRŠILA 1.HRLD-JUG

Djevojčice ŽRK Metkovića sezonu završile na solidnom 7. mjestu

Danas je u Pločama završio zadnji krug 1. Hrvatske rukometne lige-jug, za djevojčice (2006 i ml.).

Djevojčice ŽRK Metkovića, sa obzirom na okolnosti koje su ih pratile kroz sezonu i promjene tri trenera, natjecanje su završile na odličnom i realnom 7. mjestu.

ŽRK METKOVIĆ – RK JERKOVAC 14:14 (7:8)
Marta Prusac(G), Lucija Bebić, Lea Erceg 2, Marija Leženić, Petra Obradović, Laura Majić 7 (4), Barbara Majić, Lana Ilić, Željka Jerković, Josipa Bebić 2, Klara Grmoja, Laura Erceg (G), Karla Bokan, Laura Grubišić, Martina Ilić 3, Antea Butigan.

Zanimljiva i borbena utakmica, u kojoj je naglasak bio na obostranu dobru obranu. Na početku ekipa RK Jerkovca prelazi u vodstvo od 6-2. U nastavku djevojčice ŽRK Metkovića, dostižu rezultat i u drugom poluvremenu prelaze u vodstvu 11:10. Do kraja se igra gol za gol, da bi 14 sekundi do kraja imale napad za pobjedu, koju ne realiziraju čineći tehničku grešku. Posebno se istakla Marta Prusac koja je od 6 sedmeraca obranila čak 4. Od ostalih Josipa Bebić, a nakon što su igračice RK Jerkovca nad njom zaigrale “flaster”, odgovornost su odlično preuzele Martina Ilić sa tri pogodtka i Laura Majić 7 pogodaka i sigurnom realizacijom sedmeraca 4 od 4.

Na kraju podjela bodova se čini najpoštenijim rezultatom.

ŽRK BIOGRAD – ŽRK METKOVIĆ 17:6 (7:4)
Marta Prusac(G), Lucija Bebić, Lea Erceg 1,Marija Leženić, Petra Obradović , Laura Majić 2, Barbara Majić, Lana Ilić, Željka Jerković 1, Josipa Bebić 1, Klara Grmoja 1, Laura Erceg (G), Karla Bokan, Laura Grubišić, Martina Ilić, Antea Butigan.

U drugoj utakmici, trener je dao priliku svim djevojčicama, te su djevojčice iz Biograda zasluženo upisale pobjedu.

Za nadati se da će se ova generacija nastaviti baviti rukometom i ostati na okupu. Sigurni smo da ako se to dogodi da će dostojno naslijediti svoje starije kolegice, koje su ove godine ostvarile odlične rezultate ( dvi završnice državnog prvenstva i 5. mjesto u seniorskoj konkurenciji).

ŽRK Metković

NERETVA IZGUBILA U DUBROVNIKU

GOŠK Dubrovnik došao do pobjede u 92. minuti

U osmom kolu 3. HNL Jug, u županijskom derbiju uspješniji od Neretve bio je GOŠK Dubrovnik koji je slavio s 2:1 odlučujućim pogotkom svog vratara Dalibora Kristića u 92. minuti.

On je napustio svoja vrata i stigao u kazneni prostor Neretve u trenucima kad je Cicijelj izborio udarac iz kuta. Nakon ubačaja lopta je došla do Kristića koji je snažno pogodio Brkićevu mrežu!

Za 1:0 pobrinuo se Baldo Cicijelj  u 62. minuti. On  je pratio prodor i udarac Caputa i skrenuo loptu iza leđa Brkića. Poravnao je Pjer Lokin, a pobjedu je domaćin upisao na već rečeni način.

Jadran LP u Pločama je s 4:0 pobijedio Neretvanca iz Opuzena i tako susjede ostavio na začelju ljestvice.

BP OKTAN 300×250