SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Danas reprezentacija Hrvatske igra s Bahreinom

Hrvatska je reprezentacija na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu osvojila prvo mjesto u skupini prvog kruga , nakon neodlučenog s Japanom, te pobjeda u susretima s Katarom i Angolom. Naši će tako u skupini drugog kruga s drugog mjesta i prenesena tri boda igrati s Bahreinom (četvrtak) a zatim s Argentinom i Danskom (ponedjeljak), te će pokušati svoj prodor među osam najboljih na svijetu.

S obzirom na slabiju igru u susretu s Japanom i gubitak jednog boda, mnogi komentatori su secirali učinke igrača i samog izbornik Červara, te kritizirali pojedine tehničko-taktičke poteze.

Ipak, najvažnije je da smo bez poraza, ali treba uvažiti i probleme zbog ozljeda igrača, Cindrića, Karačića, Šege i ostalih.

Igra naše reprezentacije ipak postaje raznovrsnija i ubojitija, u momčad se vraća Karačić, jedan od najboljih, na vratima će biti Šego koji je u protiv Katra zaustavio četiri udarca sa sedam metara, a svi naši igrači ne sumnjaju u pobjedu protiv Katra.

Raduje dobra igra mladog Martinovića, Šebetića i svih ostalih. Bahrein nije bezopasna momčad pa naši moraju imati vrlo ozbiljan pristup u svakoj dionici utakmice. Inače, afričke i azijske reprezentacije prilično su se približile europskima, pa i to treba imati na umu.

dva poraza neretve

Dvije mlade ekipe ŽNK Neretva izgubile u Vranjicu od Hajduka

Nogometašice Neretve U-17 u sedmom kolu prvenstva 1.HNLŽ, izgubile su u Vranjicu u susretu s ŽNK Hajduk Split s 5:1 (2:1).

Domaće su povele golovima Mišure u 8.i 15. minuti s 2:0, zatim je Šiljeg u 32.smanjila na 2:12 i s tim su rezultatom igračice otišle na odmor.

Mišura je svoj treći gol za 3:1 postigla u 62.minuti, Radman-Livaja povećala je na 4:1 u 73., a Mišura je za konačnih 5:1 svoj četvrti gol postigla u 80.minuti.

Igračice Neretve U-15 u susretu s kolegicama Hajduka izgubile su s 1:0. Gol odluke postigla je Perković u 47.minuti.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250