1. ŽUPANIJSKA LIGA

Croatia nadigrala Metković i zsaluženo pobijedila

Nogometaši ONK Metkovića nisu uspjeli u zastaloj utakmici iz sedmog kola savladati momčad Croatie iz Gabrila koja je u Metkoviću prikazala vrlo kvalitetan nogomet i zasluženo slavila.

Tijekom susreta Metkovci nisu uspijevali realizirati neuobičajeno mali broj izglednih prilika, od kojih je Jerkovićeva u drugom dijelu bila najpovoljnija.

Gosti su odlično zatvarali prilaze svom vrataru Mati Borasu, te su vrlo brzo nakon zaustavljanja napadača Metkovića kretali u napade.

Jednu od nekoliko prilika iskoristio je u 35. minuti Pero Ševo koji je na lak način doveo svoje u vodstvo, 0:1.

U nastavku se očekivala agresivnija igra domaćih igrača, međutim osim borbenosti pokazali su vrlo malo. Desnu stranu napada Metkovića odlično je zatvarao Borna Tikvica, igrač golemog potencijala koji je potom kreirao i napade svoje momčadi.

U trećoj minuti nastavka Vlaho Grbešić je bez oklijevanja dobivenu loptu uputio na pravo mjesto za 0:2, što je bio i konačan ishod susreta.

Odavna jedna gostujuća momčad nije prikazala tako dopadljiv i čvrst nogomet, kao što je to učinila Croatia.

S druge strane navest ćemo i neke olakotne okolnosti koje su dovele do poraza Metkovića. To su prije svega crveni kartoni, poslovna zauzetost igrača, i nemogućnost nekih da odrade tjedne vježbe.

Metković je zadržao četvrto mjesto na ljestvici, a Croatia je učvrstlila treće mjesto.

U posljednjem kolu momčad trenera Plećaša sastat će se na svom terenu sa Sokolom.