KONAČNI EPILOG 16. MARATONA

Crni put drugi, Stablina i Baćina diskvalificirane

Žalbeno vijeće je po isteku žalbenog roka, sukladno Statutu Udruge lađara Neretve donijelo slijedeće odluke.

Objavljeno 27. kolovoza 2013. u kategorijama: Metković, News, Sport.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po završetku 16. Maratona koji je bio prepun uzbuđenja i spornih situacija, Žalbeno vijeće Udruge lađara sukladno Pravilniku donijelo je slijedeće odluke:

  • Zbog tučnjave tijekom utrke i na cilju diskvalificirane su ekipe Stablina i Baćina
  • Zbog nepravilnog starta sa jednom minutom dodatka na postignuto vrijeme kažnjene su slijedeće ekipe: Stablina, Crni Put, Jerkovac, Baćina, Župa Dusina, Gospa Karmelska, Troja Gabela, Domagojevi Gusari, Bjelovar Expres, Rogotin, Južnjak Ploče i lađari Primorsko-oranske županije. Spomenute ekipe biti će kažnjene sa minutom dodatka i na slijedećem, odnosno 17. Maratonu lađa.
  • Ekipe Gusari Komin i Donjani Donji zbog vožnje izvan koridora i drugih manjih nepravilnosti kažnjavaju se sa minutom dodatka na postignuto vrijeme. Obje ekipe će i na slijedećem Maratonu biti kažnjene također sa minutom dodatka.
  • Zbog nepropisne dužine jarbola, jedna minuta je dodana i ekipi Žrnovski Galioti, koja će na slijedećem Maratonu isto biti kažnjena minutom dodatka.

Dakle, nakon izrečenih sankcija poredak izgleda ovako:

  1. Gusar Komin (2:17:05)
  2. Crni Put, Metković (2:17:16)
  3. Žrnovski Galioti – Žrnovo, otok Korčula (2:17:22)
  4. Jerkovac, Metković (2:17:41)
  5. Škrapa, Momići (2:18:16)
  6. Domagojevi Gusari, Vid (2:19:09)
  7. Opuzen (2:20:00)
  8. Donjani Donj, Slivno (2:20:18)
  9. Sveti Roko, Podrujnica (2:20:44)
  10. Veterani 4. Gardijske brigade (2:21:00)
  11. Gospa Karmelska, Krvavac
  12. UDL Čapljina, Čeljevo
  13. UOTV Rogotin
  14. Šarić Struga
  15. Bjelovar Expres
  16. Župa Dusina, Veliki Prolog
  17. Staševica
  18. Sisak
  19. Troja Juniori, Gabela, BiH
  20. Veslačka udruga Dunavska čikla, Ilok
  21. Troja Gabela, BiH
  22. Sv. Jure, Desne
  23. Neum, BiH
  24. Jerkovac Juniori, Metković
  25. Južnjak Ploče
  26. Zvonimir Kaleb, Momići
  27. HŠDO Bjelovar
  28. Primorsko-goranska županija, muškarci Rijeka
  29. SU Crni Put, Metković
  30. Vinkovački lađari
  31. Opuzen Juniori

Kako po Pravilniku nije moguća žalba na odluku Žalbenog vijeća, ovo je konačni rezultat 16. Mratona lađa.

Da se sankcije ne bi izbjegle promjenom naziva ekipe ili prelaska veslača u drugu ekipu, iz Žalbenog vijeća napominju: imenom i prezimenom se zna svaki veslač, stoga ukoliko više od tri veslača iz kažnjene ekipe prijeđu u drugu, onda ta kazna vrijedi za tu ekipu u koju su prešli.

Komentari