REVANŠ ZA PORAZ U GRADIŠKI

Brzi povratak nakon kup utakmice, Metkovci slavili s devet razlike

RK Metkovic 1963

Nakon teške kup utakmice u srijedu sa Dubravom sinoć su naši rukometaši nastavili sa prvenstvenim utakmicama te uvjerljivo slavili protiv ekipe Nove Gradiške 41:32 (21:16). RK Metković 1963 se na taj način revanširao gostujućoj ekipi za poraz koji su im nanijeli u prvom dijelu sezone koji će možda na kraju koštati Metković plasmana u Premijer ligu.

Što se same utakmice tiče, gosti su uspjeli parirati domaćoj ekipi samo uvodnih desetak minuta. Nakon toga domaća obrana se uozbiljila te se sa par lakih golova iz kontre preko Nedjeljka Dominikovića i Damira Matage odvojila na sigurnu razliku. U drugom dijelu prednost je nastavila rasti pa je zadnjih 15 minuta domaći trener iskoristio priliku da uvede u igru i mlade igrače koji su tu šansu iskoristili te se gotovo svi upisali u listu strijelaca.

Najbolji u domaćim redovima su bili Damir Mataga sa 10 golova te Ivan Koncul sa 5 pogodaka ali pohvale zaslužuje cijela momčad koja igra sve bolji rukomet, a veliki ispit imati će u idućem kolu (02. travnja) kada idu na noge jakoj ekipi Bjelovara.

RK Metković 1963: Bošković, Vučić 1, V. Koncul 4, Volarević, Dodig 4, Šušak 2, Medić 1,Marušić, Zovko 3, Miletić 3, Marević 3, I.Koncul 5, Jurković, Mataga 10, Pear 1, N.Dominiković 4.

RK Nova Gradiška: Latal 1, Ćosić 5, Sertić 14, Barun 6, Trnka, Antolić 2, Miletić, Vidović, Špoljarić, Jurković 4.