3. HNL JUG

Bolja Neretva s igračem manje došla do boda sa Splitom

U sedmom kolu 3. HNL jug, Neretva je na svom terenu u susretu s momčadi RNK Split osvojila samo jedan bod, iako su želje igrača i navijača bile usmjerene pobjedi.

Domaći su igrali bolje u drugom dijelu utakmice, iako su igrali s igračem manje, jer je u 40. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Mate Pehar.

U prvom dijelu i nije bilo nekih posebno zanimljivih detalja pred vratarima  Brkićem i Mikačićem. Pamtimo prigodu Sršena u 11. minuti kojemu je lopta pobjegla pa nije bilo opasnosti za Splićane. Poslije toga ni jedni ni drugi nisu uspjeli izraditi pravu prigodu iz koje bi mogli napraviti nešto više.

Igru u tom dijelu možemo nazvati igrom s dosta prekida i nepreciznih dodavanja, a kao posljedica toga i pogrešaka. Split je pokušavao kontrama ugroziti Brkića, osobito preko neumornog Keleza, ali bezuspješno.

I onda, u 40. minuti Neretva je ostala bez pomoći Mate Pehara. Prije toga dobio je „žutka“, a potom je na polovici Splita bio u kontaktu s Baraćem. Sudac je pustio igru, a nakon toga kaznio Pehara drugim žutim, osnosno putom u svlačionicu.

U 48. minuti napadali su Splićani, ispala je obrana Neretve, što je Ivan Jakov Džoni iskoristio i iz blizine pogodio za 0:1.

Neretva se ipak nije predavala, njezini napadi postali su sadržajniji, da bi u 61. minuti nakon ukazane prigode i pogreške vratara Splita Ivor Krešić iz blizine spretno poravnao na 1:1.

Ulaskom u igri Brečića igra domaćeg sastava dobila je nove konture. Igrači Neretve ulagali su svu energiju za prevagu na terenu i posjedovanje lopte u čemu su uspijevali.

Gosti su se uglavnom oslanjali na kontranapade koje je obrana domaćih uspješno zaustavljala. Udarac Lokina za mogućih 2:1 u 83. minuti zaustavio je vratar Splita. Zaiskrilo je u 85. minuti, a rezultat „nemira“ na terenu  bila su dva žuta kartona i crveni igraču Splita Fariću. Zbog prekida je sudac Bilušić iz Šibenika produljio utakmicu za pet minuta. Bolja Neretva imala je i tada više od igre. Nažalost, dvije minute prije kraja Glibin udarac završio je nekoliko centimetara pokraj vratnice.

Tijekom utakmice pa i po završetku bilo je dosta napetosti, prigovora i s jedne i druge strane, ali i pomalo ružnih scena koje treba što prije zaboraviti. Primjerice igrač Splita Farić zaradio je isključenje jer je nogom udario igrača Neretve, iako razlog njegova prosvjeda nije imao nikakvo uporište.

Na kraju je trener Neretve Goran Galov rekao : -Ništa ne mogu zamjeriti svojim igračima. Dali su sve od sebe da pobijedimo, zalagali su se , posebno u drugom dijelu kada smo igrali s 10 igrača, i zaslužuju čestitke. Žao nam je što nismo pobijedili, ali vjerujem da ćemo uskoro dočekati bolje rezultate-.

Neretva : Brkić, Glibo, Krešić, Marić, Pehar, Ajkunić (Crnov), Sršen (Bubalo), Raguž, Lokin, Čupić (Brečić), Medić.

ŽENSKI NOGOMET

Poznate skupine 6. Međunarodnog turnira u Pljevlju, ŽNK Neretva prve utakmice igra s Brotnjom i Lokomotivom

Poznate su skupine 6. Međunarodnog turnira u Pljevlju, na kojem i ove godine sudjeluje naš prvoligaš ŽNK Neretva.

Tako će ove godine naše cure igrati u skupini sa ŽNK Brotnjom iz Čitluka i Lokomotivom iz Brčkog, a ako prođu skupinu u četvrtfinalu mogu ići na Crvenu Zvezdu ili Eminu iz Mostara.

Da je riječ o jednom od jačih ženskih međunarodnih turnira govori i činjenica da redovno na njemu nastupaju skoro svi jači ženski nogometni klubovi od Ljubljane do Skopja, a ove godine Neretva predstavlja ne samo Metković i Županiju, nego cijelu Hrvatsku.

Našim curama želimo što bolji plasman i puno sportske sreće.