GALA HOME 1200px

GOŠKU PUNI PLIJEN

Bolja Neretva poražena u Dubrovniku

Arhivska fotografija

Da ima nogometne pravde, Neretva bi se iz Dubrovnika u Metković vratila s makar jednim bodom. Nažalost, kako takve pravde nema, GOŠK Dubrovnik je u petom prvenstvenom treće ligaškom kolu na svom terenu na Lapadu izvojevao 2:0 pobjedu i upisao tri boda.

Neretva je na gostovanje otputovala bez nekoliko svojih standardnih igrača (ozljede i kartoni) ali nije iznevjerila početna obećanja o borbenosti, hrabrosti i otvorenoj igri.

Sve do 30.minute nije bilo previše izglednih prilika ni za jedne ni za druge, ali treba pamtiti onu iz 11.minute kada je Ivan Raguž snažno uputio udarac, a Kristić obranio.

Na terenu je Neretva u cjelini bolje izgledala. Domagoj Zovko pravio je probleme obrani Dubrovčana. Tako je u 32.minuti sjajno prošao prema vratima, a izborio je samo neiskorišteni korner.

Dvije minute kasnije „trostruka“ šansa Neretve, dok netko sa same gol-crte nije izbacio loptu.

GOŠK je čuvao svoju mrežu na svojoj polovici i rijetko kretao u napade. Jelavić je u 44.minuti iz slobodnog udarca uputio snažan udarac, ali je lopta završila u korneru pa u zagrljaju vratar Kristića.

U nastavku, u 47.minuti Caput je pronašao Smrdelja, koji je pogodio mrežu Neretve za domaćih 1:0.

Nakon prigode GOŠK-a u 51.minuti, Neretva se potpuno otvorila, njezini su igrači imali dominaciju i stvarali prilike (Katavić u 59., zatim Miletić), borili su se koliko god su mogli, ali bez završnice. Domaći su „iskustvenom“ metodom Neretvi ostavili teren, a vodili su računa o svojoj obrani i povremenim kontranapadima. Anković i Miletić u 76.minuti , opet nisu uspjeli pogoditi i poravnati. Zatim slijedi apsolutna dominacija Neretve i obrambena struktura GOŠK-a.

Tri prigode Neretve opet nisu iskorištene.

Nakon znaka sudaca da slijedi produžetak od 5 minuta, Dubrovčani su organizirali kontru , do lopte je došao Marin Sršen i  u prvoj minuti produžetka snažnim udarcem pogađa mrežu vratara Kozine, za pobjedonosnih 2:0.

PRVA POBJEDA

Nakon bolje igre rukometašice stigle do prvih bodova

U odgođenoj prvenstvenoj utakmici prvog prvenstvenog kola, rukometašice Metkovića ostvarile su prvu pobjedu (27:25) u srazu s ŽRK Hoteli Makarska.

Od samoga početka domaće su nametnule svoj ritam igre te su kontrolirale i igru i rezultat.

Povele su 1:0, i 2:1, imale su stalnu prednost od dva do tri gola razlike, da bi na odmor otišle s četiri gola viška (16:12).

Doduše, gošće su poravnale rezultat dvaput, na 1:1 i 11:11, ali bi to Jarak, Srna ili Sušak ubrzo sanirale.

I u nastavku ista slika, domaća je prednost rasla od do tri pogotka razlike, gošće ni jednom nisu uspjele poravnati već su samo ublažavale razliku.

Pred sami kraj smanjile su prednost domaćih na snošljiva dva razlike u svom porazu.

Sastav i strijelci: Jurko, Obradović 1, Majić 1, Srna 5, Buljubašić, Bebić 1, Sušak 4, Družijanić 2, Jarak 6, Butigan, Šiljeg 6, Ilić, vatović, Dodig.

Mia Bandur za gošće postigla je 10, a Anđela Selak 6 golova.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250