JURA SHOP – AKCIJA Vikend

BOĆARI GOSTUJU U RIJECI

Boćari Metkovića kreću u borbu za prvo mjesto

Nakon uspješnih nastupa u 1. HBL jug i osvojenog drugog mjesta, boćari Metkovića u subotu će započeti borbu za osvajanje prvoga mjesta, ili da ne bude pretenciozno, kreću u doigravanje za prvaka.

Protivnik im je stari poznanik iz prvoligaških dana (Jedinstvene lige), momčad Vargona iz Rijeke, koju je Metković znao i pobjeđivati.

Riječani su bili treći u 1. HBL Sjever, što opet ne znači da su nejaki, ili da ne kažemo slabašni. Dapače, radi se o jednoj snažnoj i uigranoj boćarskoj skupini pravih znalaca pa Metkovcima u Rijeci neće biti lako.

Ipak, naši boćarski znalci Vidović, Dodig, braća Čorluka i drugi imaju iza sebe stotine takvih ili sličnih utakmica, a imaju i ogromno boćarsko znanje pa se zbog svega toga može očekivati zanimljiv okršaj.

Markica Dodig je rekao:

– Nema su to što tajiti, očekujemo što bolji rezultat u Rijeci, a to znači pobjedu ili što bezbolniji poraz. Vargon je iskusna ekipa, znaju igrati, ali mi nismo bez izgleda jer znamo koliko vrijedimo i što možemo. Nakon susreta u Rijeci čeka nas uzvrat u Metkoviću za tjedan dana, – poručio je jedan od najboljih hrvatskih boćara svih vremena.

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250