PROPUŠTENE PRILIKE KOŠTALE BODOVA

Biograd nanio prvi poraz Metković Mehanici

RK Metković Mehanika

Rukometni prvoligaš iz Metkovića, za mnoge najugodnije iznenađenje prvenstva, doživo je (ne)očekivano prvi prvenstveni poraz i to na gostovanju u Biogradu. Istoimeni domaći sastav slavio je rezultatom 28:23 (13:12), čime je popravio svoju bodovnu bilancu a Metkovce možda i udaljio o jesenske druge pozicije.

Iako je razlika u pogocima na kraju osjetna, Metković Mehanika nije igrao podređenu ulogu tijekom susreta, pa su tako u 41. minuti gosti imali dva pogotka prednosti, i nekoliko poravnanja zbog kojih je tinjala nada sve do tri minute prije kraja utakmice, a onda je uslijedio definitivan potop gostujućih nastojanja.

Itekako se osjetilo neigranje Smiljana Kolovrata i strijelca Jure Kozine. I inače je poznato da Metković nema dovoljan broj igrača na vanjskim pozicijama.

Osim toga, a prema riječima stratega metkovskog prvoligaša Filipa Romića, momčad je griješila više od dopuštenog, dogodila se i slabija igra u obrani što se vidi i po broju primljenih pogodaka, a igrači nisu uspijevali realizirati ni klasične ‘zicere’.

Najbolji strijelac u redovima Metkovića bio je Marko Buntić sa 7 pogodaka.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS