Ostanimo u kontaktu

VELIK BROJ UČENIKA IZ METKOVIĆA

Župan Dobroslavić s državnim prvacima u znanju

Objavljeno prije

Župan Dobroslavić s nagrađenim učenicima

Župan Nikola Dobroslavić i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost i šport Marijeta Hladilo primili su u Velikoj vijećnici učenike županijskih osnovnih i srednjih škola koji su pobijedili na smotrama i natjecanjima iz znanja.

Riječ je o učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima kao i njihovim mentorima koji su uvelike pridonijeli uspjehu svojih učenika

Župan Dobroslavić i pročelnica Hladilo uručili su učenicima prigodne poklone.

Prva mjesta osvojili su: Frančeska Krečak, Antonio Lujo, Luka Grgić, Tea Obšivač, Marin Talajić, Ivan Vidović, Anita Nodilo, Ana Bakija, Lucija Brautović, Barbara Ćorak, Nina Zvone, Antun Milinković, Jakov Sekula, Jakov Varezić te Ženski zbor Cvrčak.

Druga mjesta osvojili su: Filip Kežić, Petra Rebac, Anela Filipa Stojić, Marko Tot, Paula Ivanković, Dorotea Radić, Marija Sašilo, Monika Žuvela, Andrija Barbarić, Antonio Pandak, Meri Anastasov, Nina Zvone, Patricia Ćorak, Ana Kačić Barišić, Lovro Barišić i Mia Klinac.

Treća mjesta osvojili su: Tarik Škaljić, Džan Suljević, Patricia Ćorak, Matija Lučić, Ante Bačić, Jure Mihaljević, Paula Jadrušić, Katarina Mrvalj te Orkestri iz Umjetničke škole Luke Sorkočevića.

NAGRAĐENI UČENICI NA DRŽAVNIM NATJECANJIMA
(po školama)

  1. Osnovna škola Ivana Gundulića, Dubrovnik
  • Tarik Škaljić (6. razred) 3. mjesto – Islamski vjeronauk, mentor Rijad Kamber
  • Džan Suljević (5. razred) 3. mjesto – Islamski vjeronauk, mentor Rijad Kamber
  1. Osnovna škola Mokošica, Mokošica
  • Frančeska Krečak (5. razred) 1. mjesto – Lidrano, mentorica Ivana Obradović
  1. Osnovna glazbena škola Metković, Metković
  • Filip Kežić (8. razred), Petra Rebac (6. razred), Anela Filipa Stojić ( 7. razred), Marko Tot (8. razred) 2. mjesto – Kvartet saksofona, Komorni sastavi, mentorica Erna Čizmić Rebić
  1. Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, Dubrovnik
  • Antonio Lujo (2. razred) 1. mjesto – Geografija, mentorica Sandra Jović Mazalin
  • Patricia Ćorak (4. razred) 3. mjesto – Grčki jezik, mentorica Marija Marušić Čizmić
  • Matija Lučić (2. razred) 3. mjesto – Hrvatski jezik, mentorica Mirjana Žeravica
  1. Srednja škola Blato, Blato
  • ženski zbor Cvrčak – Antonela Bačić (4. razred), Marina Bačić (6. razred), Katarina Bosnić (3. razred), Marieta Cetinić (6. razred), Petra Cetinić (8. razred), Barbara Donjerković (5. razred), Dora Donjerković (8. razred), Marta Donjerković (3. razred), Tonka Donjerković (1. razred), Patricija Dovijanić (3. razred), Ida Farac (6. razred), Marija Marinović (3. razred), Tamara Marinović (6. razred), Marija Martinović (8. razred), Jelena Oreb (3. razred), Martina Padovan (1. razred), Anja Sardelić (6. razred), Ivana Sardelić (6. razred), Jelena Sardelić (3. razred), Matea Sardelić (8. razred), Sonja Sokol (8. razred), Anita Šeparović (4. razred), Ivana Šeparović (3. razred), Katarina Šepaović (6. razred), Lara Šeparović (6. razred), Mihaela Šeparović (2. razred), Ana Tomić (2. razred), Antonija Tomić (2. razred), Mia Žaknić (6. razred), Adela Žuvela (2. razred), Rina Žuvela (5. razred), Tina Žuvela (2. razred) 1. mjesto – ženski zbor, 60. glazbene svečanosti, mentorica Dalija Gavranić
  1. Ekonomska i trgovačka škola, Dubrovnik
  • Paula Ivanković (4. razred), Dorotea Radić (4. razred), Marija Sašilo (4. razred) 2. mjesto – Komercijalist, mentorica Anita Grbić
  1. Gimnazija Dubrovnik, Dubrovnik
  • Monika Žuvela (4. razed) 2. mjesto – Španjolski jezik, mentorica Ana Pavličević
  1. Gimnazija Metković, Metković
  • Luka Grgić (2. razred), Tea Obšivač (2. razred), Marin Talajić (2. razred) 1. mjesto – Radijska emisija, Lidrano, mentorica Martina Pačić
  • Ivan Vidović (4. razred) 1. mjesto – Pojedinačni scenski nastup, Lidrano, mentorica Suzana Nižić
  1. Srednja škola Metković, Metković
  • Ante Bačić (3. razred) 3. mjesto – Dizajniranje računalom AUTOCAD, mentor Željko Medić
  • Jure Mihaljević (3. razred) 3. mjesto – Posluživanje svečanog menija, GASTRO, mentor Rade Nikoletić
  1. Pomorsko-tehnička škola, Dubrovnik
  • Andrija Barbarić (4. razred) 2. mjesto – Promet i logistika, Pomorski nautičar, mentor Antonio Koštro
  1. Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, Dubrovnik
  • Anita Nodilo (4. razred) 1. mjesto – Francuski jezik, mentorica Marina Kristić Kulušić
  • Anita Nodilo (4. razred) 1. mjesto – Španjolski jezik, mentorica Barbara Di Ceglie
  • Antonio Pandak (3. razred) 2. mjesto – Ugostiteljsko posluživanje, GASTRO, mentorica Ljiljana Prce
  1. Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik
  • Ana Bakija (2. razred), Lucija Brautović (1. razred), Barbara Ćorak (2. razred), Nina Zvone (2. razred), 1. mjesto – Kvartet, Komorni sastavi, mentorica Đive Kušelj
  • Antun Milinković (3. razred), Jakov Sekula (4. razred), Jakov Varezić (3. razred), 1. mjesto – Trio, Komorni sastavi, mentorica Lorena Milina
  • Meri Anastasov (3. razred), Nina Zvone (2. razred) 2. mjesto – Dua, Komorni sastavi, mentorica Ana Zanini Mozara
  • Patricia Ćorak (4. razred), Ana Kačić Barišić (4. razred) 2. mjesto – Dua, Komorni sastavi, Anis Končić
  • Lovro Barišić (4. razred) 2. mjesto – Gitara, mentor Ante Skaramuca
  • Mia Klinac (2. razred OGŠ) 2. mjesto – Klavir, mentorica Katarina Šnajder
  • Paula Jadrušić (2. razred) 3. mjesto – Klavir, mentorica Sunčica Grego
  • Katarina Mrvalj (5. razred OGŠ) 3. mjesto – Gitara, mentor Dario Čagalj
  • orkestar – Meri Anastasov (3. razred), Diana Andreis (3. razred), Katarina Baule (4. razred), Ivan Beusan (1. razred), Lucija Brautović (2. razred), Helen Chiddenton (2. razred), Sonja Ann Chiddentont (4. razerd), Lovro Čuikin (1. razred), Barbara Ćorak (2. razred), Patricia Ćorak (4. razred), Antonela Đuraš (3. razre), Livia Glavinović (6. razred), Ana Kačić Barišić (4. razred), Lovro Kovačević (4. mjesto), Laura Marić (3. razred), Lucia Marinović (3. razred), Lora Martinović (4. razred), Karmen Maškarić (2. razred), Tana Michl (1. razred), Martini Oršulić (2. razred), Vesma Palčok (2. razred), Lucija Prskalo (3. razred), Bruno Rajič (6. razred), Jakov Sekula (4. razred), Lucijan Selmani (4. razred), Jakov Varezić (3. razred), Matea Vukić (4. razred), Irena Zanini (3. razred), Nina Zvone (2. razred) 3. mjesto – Orkestri, mentor Slobodan Begić

NAGRAĐENI UČENICI NA DRŽAVNIM NATJECANJIMA
(po osvojenim mjestima)

  1. MJESTO
  1. Frančeska Krečak (5. razred), OŠ Mokošica, Mokošica – Lidrano, mentorica Ivana Obradović
  2. Antonio Lujo (2. razred) Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, Dubrovnik – Geografija, mentorica Sandra Jović Mazalin
  3. ženski zbor Cvrčak – Antonela Bačić (4. razred), Marina Bačić (6. razred), Katarina Bosnić (3. razred), Marieta Cetinić (6. razred), Petra Cetinić (8. razred), Barbara Donjerković (5. razred), Dora Donjerković (8. razred), Marta Donjerković (3. razred), Tonka Donjerković (1. razred), Patricija Dovijanić (3. razred), Ida Farac (6. razred), Marija Marinović (3. razred), Tamara Marinović (6. razred), Marija Martinović (8. razred), Jelena Oreb (3. razred), Martina Padovan (1. razred), Anja Sardelić (6. razred), Ivana Sardelić (6. razred), Jelena Sardelić (3. razred), Matea Sardelić (8. razred), Sonja Sokol (8. razred), Anita Šeparović (4. razred), Ivana Šeparović (3. razred), Katarina Šepaović (6. razred), Lara Šeparović (6. razred), Mihaela Šeparović (2. razred), Ana Tomić (2. razred), Antonija Tomić (2. razred), Mia Žaknić (6. razred), Adela Žuvela (2. razred), Rina Žuvela (5. razred), Tina Žuvela (2. razred) Srednja škola Blato, Blato – ženski zbor, 60. glazbene svečanosti, mentorica Dalija Gavranić
  4. Luka Grgić (2. razred), Tea Obšivač (2. razred), Marin Talajić (2. razred) Gimnazija Metković, Metković – Radijska emisija, Lidrano, mentorica Martina Pačić
  5. Ivan Vidović (4. razred) Gimnazija Metković, Metković – Pojedinačni scenski nastup, Lidrano, mentorica Suzana Nižić
  6. Anita Nodilo (4. razred) Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, Dubrovnik – Francuski jezik, mentorica Marina Kristić Kulušić
  7. Anita Nodilo (4. razred) Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, Dubrovnik – Španjolski jezik, mentorica Barbara Di Ceglie
  8. Ana Bakija (2. razred), Lucija Brautović (1. razred), Barbara Ćorak (2. razred), Nina Zvone (2. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Kvartet, Komorni sastavi, mentorica Đive Kušelj
  9. Antun Milinković (3. razred), Jakov Sekula (4. razred), Jakov Varezić (3. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Trio, Komorni sastavi, mentorica Lorena Milina
  1. MJESTO
  1. Filip Kežić (8. razred), Petra Rebac (6. razred), Anela Filipa Stojić ( 7. razred), Marko Tot (8. razred) Osnovna glazbena škola Metković, Metković – Kvartet saksofona, Komorni sastavi, mentorica Erna Čizmić Rebić
  2. Paula Ivanković (4. razred), Dorotea Radić (4. razred), Marija Sašilo (4. razred) Ekonomska i trgovačka škola, Dubrovnik – Komercijalist, mentorica Anita Grbić
  3. Monika Žuvela (4. razed) Gimnazija Dubrovnik, Dubrovnik – Španjolski jezik, mentorica Ana Pavličević
  4. Andrija Barbarić (4. razred) Pomorsko-tehnička škola, Dubrovnik – Promet i logistika, Pomorski nautičar, mentor Antonio Koštro
  5. Antonio Pandak (3. razred) Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, Dubrovnik – Ugostiteljsko posluživanje, GASTRO, mentorica Ljiljana Prce
  6. Meri Anastasov (3. razred), Nina Zvone (2. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Dua, Komorni sastavi, mentorica Ana Zanini Mozara
  7. Patricia Ćorak (4. razred), Ana Kačić Barišić (4. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Dua, Komorni sastavi, Anis Končić
  8. Lovro Barišić (4. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Gitara, mentor Ante Skaramuca
  9. Mia Klinac (2. razred OGŠ) Umjetnićka škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Klavir, mentorica Katarina Šnajder
  1. MJESTO
  1. Tarik Škaljić (6. razred) Osnovna škola Ivana Gundulića, Dubrovnik – Islamski vjeronauk, mentor Rijad Kamber
  2. Džan Suljević (5. razred) 3. mjesto – Islamski vjeronauk, mentor Rijad Kamber
  3. Patricia Ćorak (4. razred) Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, Dubrovnik – Grčki jezik, mentorica Marija Marušić Čizmić
  4. Matija Lučić (2. razred) Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, Dubrovnik – Hrvatski jezik, mentorica Mirjana Žeravica
  5. Ante Bačić (3. razred) Srednja škola Metković, Metković – Dizajniranje računalom AUTOCAD, mentor Željko Medić
  6. Jure Mihaljević (3. razred) Srednja škola Metković, Metković – Posluživanje svečanog menija, GASTRO, mentor Rade Nikoletić
  7. Paula Jadrušić (2. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Klavir, mentorica Sunčica Grego
  8. Katarina Mrvalj (5. razred OGŠ) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Gitara, mentor Dario Čagalj
  9. orkestar – Meri Anastasov (3. razred), Diana Andreis (3. razred), Katarina Baule (4. razred), Ivan Beusan (1. razred), Lucija Brautović (2. razred), Helen Chiddenton (2. razred), Sonja Ann Chiddentont (4. razerd), Lovro Čuikin (1. razred), Barbara Ćorak (2. razred), Patricia Ćorak (4. razred), Antonela Đuraš (3. razre), Livia Glavinović (6. razred), Ana Kačić Barišić (4. razred), Lovro Kovačević (4. mjesto), Laura Marić (3. razred), Lucia Marinović (3. razred), Lora Martinović (4. razred), Karmen Maškarić (2. razred), Tana Michl (1. razred), Martini Oršulić (2. razred), Vesma Palčok (2. razred), Lucija Prskalo (3. razred), Bruno Rajič (6. razred), Jakov Sekula (4. razred), Lucijan Selmani (4. razred), Jakov Varezić (3. razred), Matea Vukić (4. razred), Irena Zanini (3. razred), Nina Zvone (2. razred) Umjetnička škola Luke Sorkočevića, Dubrovnik – Orkestri, mentor Slobodan Begić

ŽUPANIJSKI CENTAR 112

Obavezna zimska oprema! Donosimo dnevno izvješće za područje Dubrovačko-neretvanske županije

Objavljeno prije

Snijeg na cesti, zimski uvjeti

Sukladno informacijama koje smo zaprimili i koje su nam dostupne, dostavljamo vam dnevno izviješće o posebno izdvojenim događajima za područje Dubrovačko-neretvanske županije za protekla 24 sata  i to kako slijedi:

Obavezna je zimska oprema na motornim vozilima, a promet je zabranjen za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama na cestama:

  • A1 između čvora Prgomet i naplate Karamatići
  • A10 između čvora Ploče i naplate Čarapine
  • DC8 Gradac-čvor Čeveljuša-Opuzen-GP Klek
  • DC9 GP Metković-Opuzen-DC8
  • DC62 Veliki Prolog-Metković
  • DC425 čvor Karamatići (A1)-čvorište Čeveljuša
  • ŽC5203 Dobroselo-Brotnja-Otrić
  • županijske ceste na području Metkovića (ŽC6220 Ploče A1, Žc 6279 Klek Badžula, Žc 6208 Vrgorac – Staševica, Žc 6276 Mali prolog-Karamatići –Ploče)

Snijega ima na području Pelješca i dijela Konavala. Dubrovnik ceste javljaju da su sve  ceste posute i prohodne.

METEOROLOŠKE PRILIKE:

Upozorenje

Na južnom i manjem dijelu srednjeg Jadrana ujutro mjestimični udari SE i S, a noću posvuda NE i N vjetra, 35-45 čvorova. Mjestimice nevere.

Stanje

Ciklonalno polje nad Jadranom i srednjem Sredozemljem sporo će se popunjavati.

Vremenska prognoza za sljedeća 24 sata, vrijedi do: 10.01.2019 u 06 sati

Južni Jadran

Vjetar SE i S, ponegdje uz obalu E, 10-20, prijepodne mjestimice do 28 čvorova, poslijepodne će postupno okretati na NE i NW 10-20 čvorova. More 3-4. Vidljivost 10-20 km. Oblačno, ponegdje kiša ili pljusak, uz obalu i snijeg, a navečer djelomično razvedravanje.

PROMET  

CESTOVNI PROMET

Privremena prometna regulacija:

  • zbog radova na graničnom prijelazu Gornji Brgat (DC223) vozi se jednim trakom, naizmjence uz semafore;
    uz privremenu regulaciju prometa vozi se na Jadranskoj magistrali (DC8):
  • jednim prometnim trakom naizmjenično uz regulaciju semafora kod Slanog, te zračna luka Čilipi gdje se četri puta tjedno u vremenu od 12:00-16:00 sati po deset minuta biti zatvorena cesta osim i uoči nedjelje i blagdana.
  • zbog uređenja raskrižja Banja i Majkovi u mjestu Slano;
  • na 26+100 do 26+400, dionica 27 zbog nastavka radova na kolnom prilazu državne ceste DC8 Štikovica od 07.siječnja do 30. travnja 2019. Povremeno postavljanje semafora radi regulacije prometa.
  • do 31.01.2019.god od 07-16 sati zbog radova na Jadranskoj magistrali (DC8) na dionici Petlja Ilijina glavica-Orsula-Dubac vozit će se uz privremenu regulaciju semaforima.

GRANIČNI PRIJELAZI

– Za sav promet zatvoren je granični prijelaz Vitaljina (zbog radova);

– Na graničnom prijelazu Gornji Brgat (DC223) vozi se jednim trakom, naizmjence, uz regulaciju semaforima (zbog radova). Do 30.04.2019. dva puta tjedno, od 13:00 do 17:00 sati (na 20 minuta) prekidat će se promet zbog građevinskog miniranja;

Nastavi čitati
Svadbeni salon Dalmata 300×250

Najčitanije