NASTAVAK NATJECANJA

RK Metković 1963 prosuo bodove već na prvom koraku, na domaćem parketu izgubio od Vodica

RK Metković 1963

Rukometaši Metkovića 1963 Arhivska fotografija

nisu dobro ušli u nastavak natjecanja. Već na prvom koraku i to na svom parketu izgubili su više nego zasluženo od prosječne momčadi Vodica, iako to nitko nije očekivao.

Tijekom susreta, a to ne pamtimo, Metkovci niti jednom nisu vodili, dok su Vodičani s druge strane od početnih 0:1 često stizali do četiri, potom do pet i šest golova prednosti. Samo su se jednom domaći približili na pogodak zaostatka, no tada bi gostujući igrači nastavljali s preciznim pogocima uvećavajući svoju prednost. Da na vratima Metkovića nije bilo uvijek rasoloženog Boškovića, možda bi se Vodičani još više radovali. Na samo početku bilježimo po tri obrane vratara Metkovića i Vodica, u 7. minuti semafor je pokazivao stanje 0:4, a prvi gol za Metković postigao je Mataga u 9.minuti. Tada Vodice hvataju novi zalet i podižu rezulat na tri razlike u svoju korist. Pred kraj prvog dijela Metković stiže na jedan pogodak zaostatka, ali gosti ne posustaju i na odmor odlaze s tri gola viška.

U nastavku ista slika na terenu, s tim da je Metković bivao još dalje od poravnanja. Domaća obrana nije imala lijeka ni načina kako zaustaviti najboljeg igrača utakmice, neuhvatljivog Kristijana Cvjetkovića. Njihov vratar uz to je  upisao 12 obrana.

Igrači Metkovića nisu se snalazili ni u napadu ni u obrani. Za igru su nešto raspoloženiji bili vratar Bošković, Nikola Bartolović s 12 pogodaka od toga njih 5 sa sedam metara, te Filip Volarević sa 7 pogodaka.

Najbolji igrač u redovima pobjednika bio je Cvjetković sa 12 pogodaka, a istakli su se Dželalija i Junaković sa po 5 pogodaka.

Sudili su Anušić iz Primorskog Dolca i Vukovac iz Splita.

Sastav Metkovića 1963 i strijelci: Cvitković, Pervan 2, Talajić, Cvitanović 1, Obšivač, Popović 1, Bartolović 12, Volarević 7, Bošković (14 obrana), Kolovrat 2, Romić, Mataga 2, Gustin, Marević. Jakić, Bezer 2.