PEGASUS

Projekt za pomoć socijalno ugroženim osobama

Dubrovačko – neretvanska županija nositelj je projekta PEGASUS čiji je cilj pomoći socijalno ugroženim osobama.

Objavljeno 30. siječnja 2014. u kategorijama: Dubrovačko-neretvanska županija, News.

pegasus

Dubrovačko – neretvanska županija nositelj je projekta PEGASUS u okviru predpristupne EU pomoći za razvoj ljudskih potencijala, a cilj je pomoći socijalno ugroženim osobama iz naše županije. Stoga će biti organizirane radionice za stjecanje poduzetničkih vještina, ali i tehničkih znanja u izradi raznih suvenira. Projektom se planira u društvo uključiti 30 osoba u dobi od 25 do 49 godina koje primaju socijalnu pomoć.

Jučer je u Dubrovniku održan prvi seminar, a tema je bila socijalno poduzetništvo i osnove zadrugarstva. Na njemu su sudjelovali korisnici PEGASUS projekta, odnosno, 30 osoba koje primaju socijalnu pomoć iz centra za socijalnu skrb Metković, Ploče, Korčula i Dubrovnik. Inače, cijeli PEGASUS program vrijedan je 700 tisuća kuna, a ukupno će se održati šest seminara diljem naše županije!

Autoškola Narona, Upis – 640px
Autoškola Narona – 640px

Komentari