Ostanimo u kontaktu
Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px
NUIĆ – Gabela Polje, 1200×XXX

UDRUGA 'PRIJATELJ'

Potpisan ugovor za treću godinu programa ‘Osobni asistent’

Objavljeno prije

Foto: Uosi Prijatelj/Facebook

Foto: Uosi Prijatelj/Facebook

Projektni tim naše udruge jučer je posjetio Ministarstvo demografije, obitelji, mladih i socijalne politike. Povod posjetu bilo je potpisivanje Ugovora za provedbu treće godine programa Osobni asistent.

Zahvaljujući doniranim sredstvima Ministarstva naša udruga pruža uslugu osobne asistencije za 13 korisnika, osoba s najtežim invaliditetom. U ugodnom razgovoru s gospođom Bojanom Antić Brzica, voditeljicom Odjela za pripremu i provedbu programa i projekata udruga i gospodinom Zoranom Žagrićem, višim stručnim savjetnikom u Odjelu za pripremu i provedbu programa i projekata udruga, još jednom smo dobili potvrdu ispravnosti našeg rada i vrlo uspješne suradnje sa ovim Ministarstvom.

TASLAK 740xXXX

Ovu socijalnu uslugu, zahvaljujući Ministarstvu socijalne politike, naša udruga pruža već dvanaest godina. Našim domaćinima zahvalili smo na ukazanom nam povjerenju uz nadu u daljnju suradnju.

Udruga osoba s invaliditetom Prijatelj

ULTIMATE SPORTS GYM – 740px

30. OBLJETNICA OSLOBOĐENJA JUGA DOMOVINE

Veterani 4.gardijske brigade organizirali pješačku hodnju od Bistrine, zadnje crte obrane do Srđa

Objavljeno prije

Jedan narod upravo doživljava agresiju kakvu smo mi imali prije 30 godina. Krvave borbe koje vode Ukrajinci za svoju slobodu podsjeća nas na naš trnoviti put kojim smo izvojevali današnju slobodu. Ove godine obilježavamo 30. obljetnicu oslobođenja juga Domovine, plaćenu krvlju naših branitelja. Tim povodom Udruga veterana 4.gardijske brigade organizirala je pješačku hodnju od Bistrine, zadnje crte obrane do Srđa simbola obrane Dubrovnika. 10 mladih momaka krenulo je na put dug 60 kilometara do cilja.

Nakon cjelonoćne hodnje u jutarnjim satima planiran je dolazak na Srđ. Na Bistrini, nakon kratke molitve sudionici su zapalili svijeće kod spomen obilježja poginulim pripadnicima 4.gardijske brigade pok. Goranu Kliškiću i Ivici Vuci nakon čega su se uputili na put.

Podsjetimo se oslobodilačkih operacija 1992. godine kojih su nositelji bile 1., 2. i 4. gardijska brigada:

TASLAK 740xXXX

18. svibnja 1992. – 30. lipnja 1992. godine – Napadna akcija kojom je oslobođeno cijelo Dubrovačko primorje čime su agresorske strane odmaknute od samog Dubrovnika, izuzev na prostoru od Golubova kamena do Ivanice.

1. – 13. srpnja 1992. godine – Operacija Tigar. Glavni cilj bio je ovladati visovima iznad Dubrovnika, potisnuti okupatora na južni rub Popova polja te uspostaviti položaje za oslobađanje Konavala. Posebno se ističu borbe za Golubov kamen što je ostvareno uz veliku žrtvu hrvatskih branitelja

ULTIMATE SPORTS GYM – 740px

20. – 24. listopada 1992. godine – Oslobođenje Konavala. Cilj je bio zauzeti Konavoska brda i izbiti na granice prema BiH i tadašnjoj SRJ što je na kraju i učinjeno. Oslobođeno je 1210 četvornih kilometara kopna i 1080 četvornih kilometara hrvatskog pojasa teritorijalnog mora čime je oslobođen cijeli jug Domovine.

GALA HOME 740px
Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Sirnica Uskrs 300×250
SNJEŽANA ĆUŽE 300px

Najčitanije