Ostanimo u kontaktu

UDRUGA 'PRIJATELJ'

Potpisan ugovor za treću godinu programa ‘Osobni asistent’

Objavljeno prije

Foto: Uosi Prijatelj/Facebook

Foto: Uosi Prijatelj/Facebook

Projektni tim naše udruge jučer je posjetio Ministarstvo demografije, obitelji, mladih i socijalne politike. Povod posjetu bilo je potpisivanje Ugovora za provedbu treće godine programa Osobni asistent.

Zahvaljujući doniranim sredstvima Ministarstva naša udruga pruža uslugu osobne asistencije za 13 korisnika, osoba s najtežim invaliditetom. U ugodnom razgovoru s gospođom Bojanom Antić Brzica, voditeljicom Odjela za pripremu i provedbu programa i projekata udruga i gospodinom Zoranom Žagrićem, višim stručnim savjetnikom u Odjelu za pripremu i provedbu programa i projekata udruga, još jednom smo dobili potvrdu ispravnosti našeg rada i vrlo uspješne suradnje sa ovim Ministarstvom.

Ovu socijalnu uslugu, zahvaljujući Ministarstvu socijalne politike, naša udruga pruža već dvanaest godina. Našim domaćinima zahvalili smo na ukazanom nam povjerenju uz nadu u daljnju suradnju.

Udruga osoba s invaliditetom Prijatelj

SRETAN ROĐENDAN TORCIDA!

Metkovska Torcida vatrometom i bakljadom obilježila 70 godina od osnutka

Objavljeno prije

Sretan rođendan, Torcida! Točno u ponoć pripadnici Torcide iz Metkovića su vatrometom ispred Crkve sv. Ilije i bakljadom na Lučkom mostu obilježili 70 godina od osnutka, možemo reći modernog simbola Dalmacije.

Uz snimak vatrometa donosimo kratki osvrt kojeg je napisao naš fra Ivo Rastočić.

Orilo, gorilo, sedamdeset godina gonimo!

Zabranjivana, nepravedno osuđivana, orijunom nazivana, kažnjavana, na stup srama vješana, po zatvorima zatvarana, fašizmom i komunizmom etiketirana, uličarima prozvana, politikom pokušana biti otrovana, . . .

Sedamdeset godina doživjela i mnoge heroje iznjedrila, po pržunima ležala, 4. Gardijsku popunila, Hrvatsku branila, vjeru očuvala, ponos zadržala, dostojanstvo dokazala, nikad prodana, izdajicom i kukavicom nije postala . . .

Mnogi su „na tribini stajali“ valja nam se prisjetiti onih kojih nema, svih poginulih i umrlih Hrvatskih branitelja i braniteljica njenih članova, svih onih koji su je tako čistu nama predali i život su svoj okončali i Ćipe, Azapovića Marka, Olivera Antunovića, Mate Babana, Žana Ojdanića, Mislava Bubala i mnogih drugih ponosnih i dostojanstvenih njezinih sinova i kćeri . . .

Torcida ime ponosno, za dostojanstvo ga upamtiti i s pijetetom ga u srcu ispisati. Za godine mnoge!

Fra Ivo Rastočić, Šibenik, 26.10.2020.

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250

Najčitanije