KARATE KLUB METKOVIĆ TREĆI NA ILIDŽA 'OPENU'

Osvojena četiri zlata, jedno srebro i dvije bronce

Karate kluba Metković je s 14 boraca nastupio na međunarodnom karate turniru Ilidža open, na kojem je u dva dana nastupilo 165 klubova iz 11 država, sa 1275 natjecatelja.

KK Metković, nastupio je 11. ožujka, kada je sudjelovao 81 klub sa 801 natjecateljem u mlađim uzrastima od 10 do 12 godina i plasirao se na visoko 3. mjesto.

Medalje za Karate klub Metković, osvojili su sljedeći natjecatelji:

ZLATNE MEDALJE

Ema Galov u kategoriji djevojčice 2008. godište, 30 kg, gdje je nastupilo 9 natjecatelja, pobjedivši sva tri kola,

Duje Mihaljević u kategoriji dječaci 2008 godište – 40 kg, gdje je nastupilo 12 natjecatelja, pobjedivši sva 4 kola,

Ante Leontić, u kategoriji dječaci 2008 godište +45 kg, gdje je nastupilo 11 natjecatelja, pobjedivši sva 4 kola,

Lucija Utovac, djevojčice 2006 godište + 50 kg, gdje je nastupilo 12 natjecatelja, pobjedivši sva 4 kola,

SREBRENU MEDALJU

Laura Bebić, u kategoriji djevojčice 2008 -34 kg,

BRONČANE MEDALJE

Nino Volarecić, u kategoriji dječaci 2008 – 40 kg

Katja Jerković, u kategoriji djevojčice 2008 – 37 kg

Za KK Metković nastupili su još u repasažu za broncu, Karla Pezić i Anja Pokrajac ali bez uspjeha, kao i drugi natjecatelji koji se nisu uspjeli plasirati u daljna kola Josip Ćerlek, Nera Grljušić, Josip Obradović, Klara Volarević i Laura Ćulum koja je izgubila zbog 4 dosuđene kazne, iako je protivnicu vodila 2:0.

Uprava kluba i trenerski tim postignutim rezultatom su zadovoljni, prvenstveno zbog nadolazećeg državnog prvenstva za mlađe uzraste, koje će se održati u travnju u Zagrebu.

Natjecatelji KK Metkovića na ovom kao i na svim drugim natjecanjima, opravdali su svoj slogan kluba koji glasi Samo jako, jer ne znamo drugačije…

Karate klub Metković

ZA OSOBNE POTREBE

17-godišnji mladić uzgajao indijsku konoplju

Policijski službenici Policijske postaje Ploče su jučer, 13. srpnja, u poslijepodnevnim satima, držeći prismotru na brdu iznad mjesta Peračko Blato u Pločama, u zalijevanju manjeg nasada indijske konoplje zatekli 17-godišnjeg mladića.

Biljke su, svaka za sebe, bile posađene u kantama sa zemljom koje su se nalazile na djelomično kultiviranom zemljištu.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je maloljetnik indijsku konoplju uzgajao za osobne potrebe, ali i za dalju prodaju zbog čega je kazneno prijavljen za kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i promet drogama.