OSVRT NA PROTEKLI SPORTSKI VIKEND

Metkovski klubovi obavili novu žetvu bodova

Objavljeno 23. listopada 2018. u kategorijama: Metković, News, Nogomet, Opuzen, Rukomet, Sport.

Sport, sport Neretva, sportska događanja, najave, logotipi

Dva  ili tri dana nakon odigranih prvenstvenih dvoboja može se mirno reći da su sportski klubovi iz Metkovića nastavili uspješnu žetvu bodova te da su učvrstili ili bitno popravili svoj položaj na ljestvicama.

Ako pišemo o nogometu, najuzbudljivije je bilo na utakmici 3.HNL između Neretve i Junaka. Naime, Neretva je odigrala prvo poluvrijeme za pamćenje a svoju premoć pretvorila je i u vodstvo od 1:0. U nastavku je igra Neretve splasnula što je Junak iskoristio za poravnanje, ali je desetak minuta prije kraja neuhvatljivi Luka Juričić postigao svoj drugi gol i tako donio pobjedu svojoj momčadi. Neretva je Junaku nanijela prvi poraz, a njezina igra i zalaganje igrača siguran su jamac novih uspjeha, možda već i sljedeće nedjelje u vječitom derbiju sa susjedima u Opuzenu.

Zahuktali ONK Metković unatoč samo neodlučenom 1:1 ishodu u susretu s Konavljaninom zadržao je prvo mjesto s gol razlikom 14:1 ! Nešto slabije izdanje u prvom dijelu,sigurno će igrači zajedno sa svojim trenerom Zeljićem uspjeti korigirati i unaprijediti ju.

ŽNK Neretva nije se u Splitu ni nadala bodovima, jer su Splićanke uz Osijek (koji sljedećeg vikenda stiže u Metković), najveće kandidatkinje za prvo mjesto. Radi se o dva profesionalna ženska kluba, pa ni poraz u Splitu od 5:0 nije tragičan. Posebice, ako se zna da nije igralo čak pet standardnih igračica.

Ovdje dodajmo da je Jadran LP izborio 2:2 u Ivanbegovini, dok je Neretvanac neočekivano na svom terenu s 3:0 izgubio od Primorca Biograd.

Ugodno su iznenadili rukometaši Metković Mehanike pobjedom u Trogiru , 23:24. Iako se radi o mlađahnoj momčadi, to im nije smetalo da i bez tri isključena igrača u posljednjih nekoliko minuta povedu i na koncu sačuvaju pobjedu. Svaka čast za borbenost, znanje i želju za uspjehom momčadi, od Boškovića do Kozine, ali i za drugo mjesto i 4 utakmice bez poraza.

Rukometašice ŽRK Metković čiji je prosjek starosti ispod svih prosjeka, pokazale su solidnu igru u prvom dijelu, ali za nešto više u susretu s Marinom Kaštela nisu imale ni snage i vremena.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS