POLICIJSKI PRESRETAČ U AKCIJI
Na ulazu u Metković zaustavljeno vozilo pri brzini od 204 km/h

Tijekom popodnevnih sati u utorak, 5. rujna, u Metkoviću je prilikom nadzora brzine prometa službenim vozilom tzv presretačem zaustavljen 54-godišnji državljanin RH, vozač osobnog vozila dubrovačkih registracijskih oznaka, u prekoračenju dozvoljene brzine kretanja vozila. Vozač se kretao u pravcu Metkovića, a uređajem za nadzor brzine kretanja vozila izmjerena je brzina od 204 km/h na cesti izvan naseljenog mjesta gdje je brzina ograničena na 90 km/h. Ulaskom u naseljeno mjesto Metković, gdje je brzina kretanja ograničena na 60 km/h, nastavio se kretati brzinom od 123 km/h. Osim toga, u dva je navrata tijekom vožnje pretjecao vozila ispred sebe preko pune uzdužne linije. Zbog počinjenih prometnih prekršaja vozač je sankcioniran sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.
Podsjećamo da je kretanje vozilom neprilagođenom brzinom i dalje glavni uzrok prometnih nesreća, poglavito onih u kojima se događaju najteže posljedice, odnosno smrtna stradavanja i teška tjelesna ozljeđivanja. Apeliramo na sve sudionike u prometu da se, u cilju vlastite, ali i sigurnosti ostalih sudionika u prometu, pridržavaju prometnih propisa.
PROMET POTPUNO OBUSTAVLJEN
Teška nesreća između Mostara i Čapljine, više ozlijeđenih

Teška prometna nesreća dogodila se jutros na području Ševaš Njiva, na dionici magistralne ceste M-17 između Mostara i Čapljine.
U nesreći koja se dogodila u tunelu sudjelovala su tri osobna vozila, od kojih dva marke ‘Ford’ te jedno vozilo marke ‘Mazda’.
Fotografije s mjesta nesreće pogledajte na Hercegovina.info.
- Glazba2 danaNOVA SNAGA METKOVSKE GLAZBENE SCENE
Osnovana Klapa Delta – nova glazbena priča u Metkoviću
- Novosti2 danaCRVENI KRIŽ METKOVIĆ
U Metkoviću održana I. Razina 26. Natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa
- Sport2 dana18. KOLO 3. NL JUG
Neretva uvjerljiva u Sinju, tri nova boda za plavo-bijele
- Novosti2 danaIZ POLICIJE NAGLAŠAVAJU
Svaki oblik mučenja, zlostavljanja ili ubijanja životinja je kažnjiv kaznom zatvora do dvije godine